{{مقایسه خودروهای کره ای موجود در ایران}}

در سال های اخیر خودروسازان کره ای همواره از دو جهت رقیبات خود را به چالش می کشند؛ اول طراحی منحصر به فرد و دیگر آپشن های ارائه دهنده به مشتری. در این مقاله می خواهیم با آپشن های چند سگمنت مختلف از خودروهای کیا و هیوندای که در بازار ایران فعالیت دارند، بیشتر آشنا شویم و به معرفی کلی آپشن های آنها بپردازیم .

سانتافه و سورنتو شاسی‌بلندهای 7 نفره

بد نیست ابتدا از بزرگ ترین خودروهای این دو کمپانی یعنی کیا و هیوندای شروع کنیم. سانتافه و سورنتو را می توان به عنوان گران ترین های این دو برند در ایران شناخت که همواره کمپانی ها در این دو خودرو سعی بر این داشته اند که جدیدترین و بهترین امکانات را در SUV اختیار مشتری قرار دهند .

در بازار خودروی ایران نیز با وجود عدم حضور فول ترین نمونه های عرضه شده توسط کمپانی های کره ای و همچنین حضور رقیبان قدرتمند ژاپنی و فرانسوی، هنوز هم می توان این دو خودرو را جزو برترین ها در سگمنت خود دانست .

از سانتافه DM شروع می کنیم که در حال حاضر پرفروش ترین SUV ایران در میان خودروهای ساخت کره جنوبی است. این خودرو که در نسل گذشته با استقبال قابل توجهی مواجه شده بود، در نسل جدید نیز با امکانات بیشتر و در فیس لیفت آن که در سال 2016 وارد کشور شد، به نهایت امکانات خود رسید.

هم اکنون می توان از طرف آسان موتور، سانتافه شرکتی سفارش ایران را با قیمت 229 میلیون تومان با امکاناتی از قبیل 3 ردیف صندلی، سیستم چهار چرخ متحرک، گرمکن و سردکن صندلی های جلو، اتوپارک، مموری، نویگیشن فعال به همراه نقشه ایران، موتور GDI به همراه دیگر امکانات که در نمونه های قبل از فیس لیفت نیز به چشم می خورد مانند سنسور باران و تور، اتو هولد، سقف پانورامیک، شیب سنج، فرمان سه حالته، درب برقی صندوق عقب، رینگ های 18 و 19 اینچی و دیلایت تهیه کرد .

در سمت دیگر نسل جدید کیا سورنتو نیز یک سالی است که با طراحی جدید خود وارد رقابت تازه ای با سانتافه شده و به نظر می رسد با وجود فروش کمتر، حرف های بیشتری در زمینه آپشن برای گفتن دارد !