هزینه تعویض پلاک سمند چقدر است + مقایسه با هزینه دفترخانه

هزینه تعویض پلاک سمند چقدر است + مقایسه با هزینه دفترخانه

خودروی سمند اوایل دهه 80 وارد بازار شد و توانست خیلی زود نظر خریداران را به خود جلب کند. اما هزینه تعویض پلاک سمند با توجه به حذف دفاتر اسناد رسمی از پروسه نقل و انتقال چقدر به پای متقاضیان آب می‌خورد؟

دفاتر اسناد رسمی در حال حاضر نقشی در فرایند واگذاری خودرو ندارند و افراد برای پرداخت مبالغ مربوط به تعویض پلاک باید به سامانه راه‌اندازی شده توسط سازمان امور مالیاتی کشور و سپس به مراکز تعویض پلاک مراجعه کنند. محضرداران می‌گویند این فرایند پیش از راه‌اندازی سامانه ارزان‌تر بوده است. در ادامه هزینه تعویض پلاک سمند را با یکدیگر مرور می‌کنیم تا ببینیم ادعای آن‌ها چه اندازه صحت دارد.

  هزینه در دفترخانه هزینه در مرکز تعویض پلاک
مالیات 952،000 تومان 952،000 تومان
هزینه پلاک - 375،000 تومان
حق الثبت و کاداستر 952،000 تومان -
حق التحریر 477،800 تومان -
ارزش‌افزوده حق التحریر 41،220 تومان -
صدور الکترونیکی سند رسمی 15،000 تومان -
مجموع هزینه‌ها 2،438،020 تومان + عوارض شهرداری 1،327،000 تومان + عوارض شهرداری

با توجه به جدول فوق می‌توان گفت که هزینه تعویض پلاک در دفاتر اسناد رسمی حدود 1،111،000 تومان گران‌تر از روش فعلی بوده است. البته پرداخت عوارض شهرداری را نیز نباید فراموش کرد. این مبلغ برای خودروهای داخلی برابر یک‌هزارم قیمت کارخانه و برای خودروهای وارداتی 1.5 هزارم هزینه گمرک است.

.

.

الوچک ضمن بررسی دقیق و نقطه به نقطه خودرو از لحاظ بدنه ، فنی، تست آپشن ها همراه با ارائه گزارش رسمی کارشناسی ، حصول اطمینان خریداران محترم  در معاملات خودرو از ابتدای خرید تا آخرین مرحله بوده و با کادر مجرب و متخصص آماده ارائه خدمات با کیفیت بالا می باشد .

دقت کنید که برگه های کارشناسی الوچک دارای هولوگرام می باشد و بدون هولوگرام فاقد اعتبار است.

کارشناسی خودرو الوچک

برای در خواست کارشناسی تخصصی خودرو در محل و مشاهده ی تعرفه از وبسایت الوچک دیدن کنید .

نظرات
 
 
Captcha