* مفهوم واقعی شاسی بلند تویوتا لندکروزر 2016 *

سال 1957 لندکروزر را در کشورهای مختلف دنیا به فروش رسانده است. این شاسی بلند لوکس اسم و رسم دار پس از حدودا 6 دهه از آغاز عرضه ، در مدل 2016 خود تغییرات عمده ای در طراحی بدنه و ادوات داخل کابین به خود دیده و پیشرانه قدرتمند با طراحی فنی جدید ، همراه با آخرین تکنولوژی های ایمنی و رفاهی در آن ارائه شده است. در ادامه با آخرین نسل از تویوتا لندکروزر که سازنده ژاپنی آن را با ضمانت 58 هزار کیلومتر یا (36 ماه) به مشتریان ارائه می کند بیشتر آشنا خواهیم شد.

(( طراحی خارجی ))

 

بدنه تویوتا لندکروز 2016 از ستون وسط تا سپر جلو ، دچار تغییر شده که شامل سپر جلو ، جلو پنجره ، چراغ جلوی پروژکتوریLED، شوینده های چراغ ها و لوگوی یکپارچه تویوتا می شود. جلو پنجره از 3 قطعه پهن افقی تشکیل شده که لوگوی تویوتا در وسط آن قرار گرفته وقطعه ای از زه جلو پنجره روی چراغ جلو امتداد یافته است .

در زیر چراغ های بزرگ عقب ، زه کرومی قرار گرفته که کل پهنای عقب خودرو را می پوشاند و نام land cruiser  روی آن حک شده است. اسپویلر عقب سقف برای افزایش خاصیت آیرودینامیک بدنه در قسمت بالای شیشه عقب طراحی شده و باربندهایی برای قراردادن بار یا چوب اسکی تعبیه شده اند. گلگیرهای عضلانی همراه با رینگ های آلیاژی آلومینیوم 18 اینچی 10 پره و لاستیک های بزرگ 60R18/285 ، ظاهری زیبا به نمای جانبی خودرو بخشیده اند.

(( طراحی داخلی ))

 

تویوتا لندکروزر بار دیگر تنها در یک نسخه 8 نفره کاملا مجهز به بازار ارائه خواهد شد. هیچ آپشن سفارشی توسط کارخانه روی این خودرو عرضه نمی شود، چرا که به دلیل کامل بودن امکانات رفاهی و ایمنی در آن ، اصلا نیازی به تجهیزات سفارشی برایش نیست.

برای مدل 2016 صندلی هایی با روکش چرم و آنیلین سوراخدار به دو رنگ مشکی یا قهوه ای تعبیه شده که داشبورد خودرو در هر دو رنگ ، با ادوات چوبی Deep Wood ارائه می شود و روی کنسول وسط ، دکمه های کنترلی سیستم های الکترونیکی خودرو قرار گرفته اند.

 

 

این خودرو به سیستم جدید Entune مجهز شده که در صورت اتصالش به iphone راننده می تواند در هنگام رانندگی ، تنها با فشار یک دکمه روی فرمان ، با تلفن صحبت کند. همچنین سیستم شارژ بدون سیم Qi برای شارز گوشی تلفن همراه یا تبلت و لپ تاپ به کار می رود. غربیلک فرمان جدید با خاصیت گرمکن و طراحی لوکس ، دارای دکمه های کنترلی برای کنترل صفحه نمایش چند رسانه ای و سامانه کروز کنترل راداری (RCC) و سیستم جدید ایمنی Toyota Safety Sense است.