محصولات ایران خودرو در آذر ماه ۹۹ چقدر ارزان شدند ؟ + جدول

محصولات ایران خودرو در آذر ماه ۹۹ چقدر ارزان شدند ؟ + جدول

بعد از مشخص شدن نتیجه انتخابات آمریکا و پیروزی بایدن ، بازار ارز به شدت تحت تاثیر قرار گرفت و وارد روند کاهشی با شیب نسبتا تندی شد. کاهش قیمت ارز به سرعت بر روی بازار خودرو تاثیر گذاشت به نحوی که هم خودروهای داخلی و هم خودروهای وارداتی شاهد کاهش زیادی در قیمت ها بودند . با شروع این روند خرید و فروش در بازار کاهش یافت و خریداران دیگر علاقه ای به خرید خودرو از خود نشان ندادند . 

بازار خودرو در کشور وارد رکود شد و معاملات تقریبا به صفر نزدیک شد . اتفاقاتی که پیش آمده بود همراه شد با قوت گرفتن احتمال برگشت آمریکا به برجام  و همچنین امکان از سرگیری مجدد واردات خودرو به کشور . در انتهای آبان و اوایل آذر ماه با به اوج رسیدن شیوع کرونا و شروع ایجاد محدودیت های کرونایی در کشور به خصوص در شهر های بزرگ و تعطیلی مراکز تعویض پلاک ، شاهد بودیم که بازار خودرو به خواب زمستانی فرو رفت و خرید و فروش خودرو به صفر رسید و قیمت خودرو در بازار تقریبا نامشخص شد.

الوچک ضمن بررسی دقیق و نقطه به نقطه خودرو از لحاظ بدنه ، فنی، تست آپشن ها همراه با ارائه گزارش رسمی کارشناسی ، حصول اطمینان خریداران محترم  در معاملات خودرو از ابتدای خرید تا آخرین مرحله بوده و با کادر مجرب و متخصص آماده ارائه خدمات با کیفیت بالا می باشد .

دقت کنید که برگه های کارشناسی الوچک دارای هولوگرام می باشد و بدون هولوگرام فاقد اعتبار است.

کارشناسی خودرو الوچک

برای در خواست کارشناسی تخصصی خودرو در محل و مشاهده ی تعرفه از وبسایت الوچک دیدن کنید .

 

در روزهای گذشته بعد طرح جدید مجلس مبنی بر خروج ایران از برجام دوباره شاهد تلاطمات و نوساناتی در بازار ارز شدیم که حاصل آن بالا رفتن قیمت ارز در کشور و به طبع آن بالا رفتن حدودی قیمت خودور در بازار بخصوص افزایش نسبی قیمت خودروهای داخلی بودیم به طوری که پژو ۲۰۶ تیپ ۲ از ۱۷۰ میلیون تومان به حدود ۱۹۰ میلیون توامان و پژو ۲۰۷ اتومات از ۳۶۵ میلیون توامن به بالای ۴۰۰ میلیون تومان و یا پراید ۱۳۱ به بالای ۱۰۰ میلیون تومان جهش پیدا کردند .

 

در جدول زیر به مقایسه بین قیمت محصولات ایران خودرو در ابتدای آذر نسبت به ۲۳ آذر ماه ۹۹ پرداخته شده است . مشاهده می شود که تمامی خودروها در این بازه زمانی کاهش قیمت را تجربه کردند . بیشترین کاهش قیمت مربوط به پژو پارس اتوماتیک با ۱۵ درصد کاهش و کمترین آنها مربوط به دانگ فنگ اچ سی کراس اتوماتیک با کمتر از نیم درصد کاهش می باشد .

 

78546.jpg

 

نظرات
 
 
Captcha