021-88522701

قیمت گذاری و کارشناسی کیا سورنتو در محل

قیمت گذاری و کارشناسی کیا سورنتو در محل

کارشناسی کیا سورنتو در تهران

سورنتو در سه نسل تولید شده و هر سه نسل آن تا به امروز در بازار ایران عرضه و از استقبال نسبتا خوبی بهره‌مند شدند. اولین سری سورنتو در سال 2008 وارد ایران شد. نسل اول کیا سورنتو ظاهری شبیه خودروهای قدرتمند آمریکایی داشت و از یک موتور 6 سیلندر 3.3 لیتری استفاده می‌کرد. در سال ۲۰۱۱، کیا طراحی مجددی برای سورنتو ارائه داد، با این طراحی مجدد سورنتو دارای یک ردیف سوم صندلی، پیشرفت‌های مختلف در کابین و بدنه و یک موتور قوی‌تر بود. البته کیا در سال‌های متوالی به روز رسانی‌های اندکی هم در خودروهای سورنتو ایجاد می‌کرد، به عنوان مثال در سال سال ۲۰۱۲ سورنتو یکی از اولین خودروهای موجود در بازار بود که از کنترل صوتی فعال "Uvo"  بهره‌مند بود. اما نمی‌توان این موضوع را انکار کرد که سورنتو در سال 2016، جهش بسیار بزرگی کرد. این خودرو در مدل 2016 به یک موتور 2.4 لیتری GDI مجهز شده بود که هم مصرف سوخت نسبتا پایینی داشت و قدرت قابل توجهی تولید می‌کرد. سورنتو در مدل 2016 دچار تغییرات چشمگیری شد و به سیستم‌های مدرن امروزی مجهز شده بود. کیا سورنتو هم مانند بسیاری از اتومبیل‌های مدرن وارداتی، دارای سیستم‌ها و لوازم پیچیده هستند که در صورت بروز مشکل برای هر کدام از آن‌ها، می‌توانند بر روی قیمت این خودرو تاثیر منفی داشته باشد. از همین رو الوچک به تمام خریداران خودروهای کیا سورنتو پیشنهاد می‌کند که قبل از انجام معامله حتما از کارشناس خودرو برای قیمت گذاری خودروهای سورنتو استفاده کنید.

کارشناسی فنی و دیاگ کیا سورنتو

اولین و قطعا مهم‌ترین مرحله کارشناسی خودروهای کیا سورنتو، تست دیاگ است. دیاگ کیا سورنتو این امکان را فراهم می‌سازد که اطلاعات سنسورهای ECU یا همان کامپیوتر خودرو را برای کارشناس خودرو به نمایش دربیاید. سپس کارشناس می‌تواند با بهره‌گیری از داده‌های ECU تمام مشکلات فنی و البته کارکرد واقعی خودروهای کیا سورنتو را تعیین کند. همانطور که می‌دانید امروزه بسیاری از سودجویان و دلالان بازار خودرو با کم کردن کیلومتر شمار اتومبیل‌ها، به نحوی سعی می‌کنند که آن‌ها را با قیمت بیشتری نسبت به ارزش واقعی بفروشند؛ به همین دلیل پیشنهاد می‌شود که قبل از خرید هر مدل از خودروهای کیا سورنتو ، حتما از کارشناس برای بررسی وضعیت کارکرد خودرو کمک بگیرید. در نظر بگیریم که وضعیت فنی سیستم‌های خودرو یک معیار بسیار مهم در قیمت‌گذاری کیا سورنتو آن‌ها است. از همین رو برای تعیین قیمت خودروهای کیا سورنتو باید تمام سنسورهای اصلی ECU بررسی شود. اگر در تست دیاگ خطایی مشاهده شود، کارشناس سورنتو وظیفه دارد آن را به خریدار و فروشنده اعلام کند. بسیاری از اررورهای اعلام شده از سوی دستگاه دیاگ، ممکن است باعث ایجاد هزینه‌های هنگفت تعمیرگاهی برای خریدار خودرو شوند. همچنین دستگاه‌های دیاگ مدرن استفاده شده توسط کارشناسان مجموعه الوچک، قادر هستند موضوعاتی مثل باز شدن ایربگ یا کالیبره نبودن سنسور 360 درجه ماشین‌های کیا را مورد بررسی قرار دهند.

تشخیص رنگ و سلامت بدنه کیا سورنتو

همانطور که می‌دانید هرگونه رنگ شدگی بدنه یا آسیب‌های سطحی مثل خط و خش‌های رنگ و حتی آثار صافکاری بدون رنگ، می‌تواند بر قیمت نهایی خودروی کیا سورنتو تاثیرگذار باشد. به همین دلیل پس از تست دیاگ، بدنه خودرو حتما باید بررسی شود. تشخیص صافکاری و نقاشی مجدد بدنه خودرو با بهره‌گیری از دستگاه‌های تشخیص رنگ تخصصی انجام می‌شود. کارشناس خودرو الوچک با در نظر گرفتن سگمنت خودرو تمام نقاط بدنه آن را با استفاده از دستگاه تشخیص رنگ مورد آنالیز قرار می‌دهد و گزارشی کامل از وضعیت سلامت ظاهری و بدنه خودرو به خریدار یا همان سفارش دهنده سرویس کارشناسی ارائه می‌دهد. 

کارشناسی سورنتو

بررسی آپشن‌های کیا سورنتو

پس از بررسی اطلاعات دیاگ و وضعیت بدنه خودروهای کیا سورنتو، در نهایت کارشناس خودرو الوچک اصالت آپشن‌های این اتومبیل‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهند؛ زیرا کیا سورنتو در سال‌های متفاوت معمولا در طیف گسترده‌ای از امکانات و تجهیزات رفاهی عرضه می‌شوند. در نظر بگیرید که اصالت آپشن‌ها یک امر بسیار مهم در قیمت‌گذاری خودروهای کیا سورنتو است. بر اساس شاخص‌ها و معیارهای قیمت‌گذاری در بازار، امکانات و تجهیزاتی که به صورت دستی بر روی خودروها نصب شده‌اند، فاقد ارزش مادی هستند و معمولا در پروسه قیمت‌گذاری خودروهای کیا سورنتو فقط آپشن‌های فابریک خودرو بر روی قیمت آن‌ها تاثیرگذار است.

کارشناسی سورنتو

برای بهره‌مندی از خدمات و سرویس‌های تخصصی الوچک در خصوص کارشناسی خودرو در غرب تهران، کارشناسی خودرو در شرق تهران، کارشناسی خودرو در شمال تهران، کارشناسی خودرو در مرکز تهران و کارشناسی خودرو جنوب تهران می‌توانید با ما تماس حاصل بفرمایید.

نظرات
 
 
Captcha