021-88522701

کارشناسی نیسان تیانا در تهران

کارشناسی نیسان تیانا در تهران

کارشناسی نیسان تیانا در محل

نیسان تیانا (Nissan Teana) خودرویی است که اولین بار در سال 2003 توسط نیسان ژاپن معرفی شد. در سال 2009 پارس‌خودرو اندکی پس از واردات تی‌ینا، مونتاژ آن‌ را آغاز کرد و اولین نسخه‌های نیسان تیانا را در سال 1389، با دو تیپ XL و XV در بازار عرضه کرد. تیپ XV نسخه فول نیسان تیانا بود که امکانات بیشتری نسبت به تیپ XL یا نیمه‌فول داشت. امکاناتی مانند کنترل کشش، ایربگ‌های پرده‌ای، اتولایت، تهویه صندلی‌های جلو، پانوراما و سانروف؛ از جمله تجهیزات نیسان تیانا تیپ XV بودند. بر اساس آمار شرکت پارس خودرو در سال ۱۳۹۰ قریب ۱۵۰۰ دستگاه، سال ۱۳۹۱ حدود ۱۱۳۰ و سال ۱۳۹۲ نزدیک به ۸۵۰ نیسان تینا در بازار خودروی ایران بفروش رسیده است؛ از همین رو این خودرو ژاپنی را می‌توان یک اتومبیل نسبتا پرفروش در ایران به حساب آورد. مونتاژ نیسان تیانا تا زمان تشدید تحریم‌های صنعت خودرو در سال 2013 ادامه داشت. نیسان تیانا هم مانند بسیاری از اتومبیل‌های وارداتی به تجهیزات و امکانات مختلفی مجهز است؛ به همین دلیل کارشناسی تیانا و البته قیمت‌گذاری بر روی این خودرو لوکس ژاپنی کار هر کسی نیست و بهتر است پروسه کارشناسی توسط متخصصان و با بهره‌گیری از دستگاه‌های مدرن انجام شود. همین موضوع باعث شده که کارشناسی این اتومبیل‌ها یک پروسه تخصصی به حساب بیاید. مجموعه الوچک نیز با در نظر گرفتن طیف گسترده‌ای از مدل‌ها و تیپ‌های نیسان تیانا در ایران، این امکان را برای خریداران این خودروهای ژاپنی فراهم ساخته است تا با استفاده از خدمات تخصصی کارشناسی خودرو در محل بتوانند خرید مطمئن‌تری تجربه کنند.

کارشناسی فنی و دیاگ نیسان تیانا

اولین و قطعا مهم‌ترین مرحله کارشناسی تخصصی خودروهای نیسان تی‌ نا ، تست دیاگ است. دیاگ تیانا این امکان را فراهم می‌سازد که اطلاعات سنسورهای ECU یا همان کامپیوتر خودرو را برای کارشناس خودرو به نمایش دربیاید. سپس کارشناس می‌تواند با بهره‌گیری از داده‌های ECU تمام مشکلات فنی و البته کارکرد واقعی خودروهای نیسان تی‌ینا را تعیین کند. همانطور که می‌دانید امروزه بسیاری از سودجویان و دلالان بازار خودرو با کم کردن کیلومتر شمار اتومبیل‌ها، به نحوی سعی می‌کنند که آن‌ها را با قیمت بیشتری نسبت به ارزش واقعی بفروشند؛ به همین دلیل پیشنهاد می‌شود که قبل از خرید هر مدل از خودروهای نیسان تیانا، حتما از کارشناس برای بررسی وضعیت کارکرد خودرو کمک بگیرید. در نظر بگیریم که وضعیت فنی سیستم‌های خودرو یک معیار بسیار مهم در قیمت‌گذاری نیسان تیانا آن‌ها است. از همین رو برای تعیین قیمت خودروهای نیسان تیانا باید تمام سنسورهای اصلی ECU بررسی شود. اگر در تست دیاگ خطایی مشاهده شود، کارشناس نیسان تیانا وظیفه دارد آن را به خریدار و فروشنده اعلام کند. بسیاری از اررورهای اعلام شده از سوی دستگاه دیاگ، ممکن است باعث ایجاد هزینه‌های هنگفت تعمیرگاهی برای خریدار خودرو شوند. همچنین دستگاه‌های دیاگ مدرن استفاده شده توسط کارشناسان مجموعه الوچک، قادر هستند موضوعاتی مثل باز شدن ایربگ‌ها را مورد بررسی قرار دهند.

کارشناسی تیانا

تست رنگ و وضعیت بدنه خودروهای نیسان تیانا

همانطور که می‌دانید هرگونه رنگ شدگی بدنه یا آسیب‌های سطحی مثل خط و خش‌های رنگ و حتی آثار صافکاری بدون رنگ، می‌تواند بر قیمت نهایی خودروی نیسان تیانا تاثیرگذار باشد. به همین دلیل پس از تست دیاگ، بدنه خودرو حتما باید بررسی شود. تشخیص صافکاری و نقاشی مجدد بدنه خودرو با بهره‌گیری از دستگاه‌های تشخیص رنگ تخصصی انجام می‌شود. کارشناس خودرو الوچک با در نظر گرفتن سگمنت خودرو تمام نقاط بدنه آن را با استفاده از دستگاه تشخیص رنگ مورد آنالیز قرار می‌دهد و گزارشی کامل از وضعیت سلامت ظاهری و بدنه خودرو به خریدار یا همان سفارش دهنده سرویس کارشناسی ارائه می‌دهد. 

کارشناسی تیانا

بررسی آپشن‌های نیسان تیانا

پس از بررسی اطلاعات دیاگ و وضعیت بدنه خودروهای نیسان تیانا، در نهایت کارشناس خودرو الوچک اصالت آپشن‌های این اتومبیل‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهند؛ زیرا نیسان تی‌ نا در سال‌های متفاوت معمولا در طیف گسترده‌ای از امکانات و تجهیزات رفاهی عرضه می‌شوند. در نظر بگیرید که اصالت آپشن‌ها یک امر بسیار مهم در قیمت‌گذاری خودروهای نیسان تیانا است. بر اساس شاخص‌ها و معیارهای قیمت‌گذاری در بازار، امکانات و تجهیزاتی که به صورت دستی بر روی خودروها نصب شده‌اند، فاقد ارزش مادی هستند و معمولا در پروسه قیمت‌گذاری خودروهای نیسان تیانا فقط آپشن‌های فابریک خودرو بر روی قیمت آن‌ها تاثیرگذار است.

کارشناسی تیانا

برای بهره‌مندی از خدمات و سرویس‌های تخصصی الوچک در خصوص کارشناسی خودرو در غرب تهران، کارشناسی خودرو در شرق تهران، کارشناسی خودرو در شمال تهران، کارشناسی خودرو در مرکز تهران و کارشناسی خودرو جنوب تهران می‌توانید با ما تماس حاصل بفرمایید.

نظرات
 
 
Captcha