021-88522701

در کارشناسی نیسان جوک چه چیزهای بررسی می‌شود؟

در کارشناسی نیسان جوک چه چیزهای بررسی می‌شود؟

کارشناسی نیسان جوک در محل

نیسان جوک (Nissan Juke) خودرویی است که از سال ۲۰۱۰ تا به امروز در کشورهای مختلف تولید شده است. نیسان جوک در مدل‌های 2016 و 2017 وارد بازار ایران شد. نیسان جوک در سه تیپ اسکای پک، پلاتینیوم و اسپرت عرضه شد که ارزان‌ترین نسخه تیپ اسکای پک و گران ترین تیپ اسپرت است. اسکای‌پک و پلاتینیوم در واقع مدل‌های معمولی نیسان جوک به حساب می‌روند و مدل اسپرت آن مجهز به توربوشارژر است. نیسان جوک در تیپ‌های پلاتینیوم و اسپرت مجهز به تجهیزات نسبتا مدرنی همچون دوربین 360، سنسورهای نقطه کور و تغییر لاین، گرمکن صندلی‌های جلو، سنسور باران و چراغ‌های اتولایت مجهز است. نیسان جوک با ابعادی نزدیک به سانگ یانگ تیوولی و رنو کپچر، در کلاس خودروهای کراس اوور کامپکت قرار می‌گیرد که با چهره‌ای کاملاً متفاوت و منحصربه‌فرد نسبت به سایر خودروها ظاهرشده. طراحی عجیب و متفاوتی که باعث شده تا با نگاه به آن یا عاشقش شوید و یا از آن متنفر باشید!  متخصصان الوچک با در نظر گرفتن تمام سیستم‌ها و لوازم منحصر به فرد خودروی نیسان جوک، این امکان را فراهم ساختند تا خریداران این خودروی کراس اور منحصر به فرد با بررسی تمام المان‌ها و شاخص‌های خودرو، خرید آگاهانه و مطمئن‎‌تری تجربه کنند.

کارشناسی فنی و تست دیاگ نیسان جوک در محل

اولین بخش کارشناسی خودروهای نیسان جوک، تست دیاگ است. دیاگ نیسان جوک این امکان را فراهم می‌سازد که اطلاعات سنسورهای ECU یا همان کامپیوتر خودرو را برای کارشناس خودرو به نمایش دربیاید. سپس کارشناس می‌تواند با بهره‌گیری از داده‌های ECU تمام مشکلات فنی و البته کارکرد واقعی خودروهای نیسان جوک را تعیین کند. همانطور که می‌دانید امروزه بسیاری از سودجویان و دلالان بازار خودرو با کم کردن کیلومتر شمار اتومبیل‌ها، به نحوی سعی می‌کنند که آن‌ها را با قیمت بیشتری نسبت به ارزش واقعی بفروشند؛ به همین دلیل پیشنهاد می‌شود که قبل از خرید هر مدل از خودروهای نیسان جوک، حتما از کارشناس برای بررسی وضعیت کارکرد خودرو کمک بگیرید. در نظر بگیریم که وضعیت فنی سیستم‌های خودرو یک معیار بسیار مهم در قیمت‌گذاری نیسان جوک آن‌ها است. از همین رو برای تعیین قیمت خودروهای نیسان جوک باید تمام سنسورهای اصلی ECU بررسی شود. اگر در تست دیاگ خطایی مشاهده شود، کارشناس نیسان جوک وظیفه دارد آن را به خریدار و فروشنده اعلام کند. بسیاری از اررورهای اعلام شده از سوی دستگاه دیاگ، ممکن است باعث ایجاد هزینه‌های هنگفت تعمیرگاهی برای خریدار خودرو شوند. همچنین دستگاه‌های دیاگ مدرن استفاده شده توسط کارشناسان مجموعه الوچک، قادر هستند موضوعاتی مثل باز شدن ایربگ یا کالیبره نبودن دوربین 360 درجه ماشین‌های سانگ یانگ را مورد بررسی قرار دهند.

کارشناسی نیسان جوک

تست رنگ و بررسی وضعیت بدنه خودروهای نیسان جوک

همانطور که می‌دانید هرگونه رنگ شدگی بدنه یا آسیب‌های سطحی مثل خط و خش‌های رنگ و حتی آثار صافکاری بدون رنگ، می‌تواند بر قیمت نهایی خودروی نیسان جوک تاثیرگذار باشد. به همین دلیل پس از تست دیاگ، بدنه خودرو حتما باید بررسی شود. تشخیص صافکاری و نقاشی مجدد بدنه خودرو با بهره‌گیری از دستگاه‌های تشخیص رنگ تخصصی انجام می‌شود. کارشناس خودرو الوچک با در نظر گرفتن سگمنت خودرو تمام نقاط بدنه آن را با استفاده از دستگاه تشخیص رنگ مورد آنالیز قرار می‌دهد و گزارشی کامل از وضعیت سلامت ظاهری و بدنه خودرو به خریدار یا همان سفارش دهنده سرویس کارشناسی ارائه می‌دهد.

کارشناسی نیسان جوک

بررسی اصالت آپشن‌های نیسان جوک

پس از بررسی اطلاعات دیاگ و وضعیت بدنه خودروهای نیسان جوک، در نهایت کارشناس خودرو الوچک اصالت آپشن‌های این اتومبیل‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهند؛ زیرا همانطور که گفتیم نیسان جوک در سال‌های متفاوت در تیپ‌های مختلفی وارد کشور شده است. در نظر بگیرید که اصالت آپشن‌ها یک امر بسیار مهم در قیمت‌گذاری خودروهای نیسان جوک است. بر اساس شاخص‌ها و معیارهای قیمت‌گذاری در بازار، امکانات و تجهیزاتی که به صورت دستی بر روی خودروها نصب شده‌اند، فاقد ارزش مادی هستند و معمولا در پروسه قیمت‌گذاری خودروهای نیسان جوک فقط آپشن‌های فابریک خودرو بر روی قیمت آن‌ها تاثیرگذار است.

کارشناسی جوک

برای بهره‌مندی از خدمات و سرویس‌های تخصصی الوچک در خصوص کارشناسی خودرو در غرب تهران، کارشناسی خودرو در شرق تهران، کارشناسی خودرو در شمال تهران، کارشناسی خودرو در مرکز تهران و کارشناسی خودرو جنوب تهران می‌توانید با ما تماس حاصل بفرمایید.

نظرات
 
 
Captcha  
Ali
0
0
خیلی عالی خداقوت