021-88522701

ارسال کارشناسی مرسدس بنز E300 در کمتر از 30 دقیقه

ارسال کارشناسی مرسدس بنز E300 در کمتر از 30 دقیقه

قیمت گذاری مرسدس بنز کلاس E

مرسدس بنز E300 یکی از قوی‌ترین خودروهای این شرکت آلمانی در ایران است. کلاس E مرسدس بنز می‌تواند حس یک خودروها سوپر لوکس را با هندلینگ اسپرت در اختیار شما قرار دهد. کلاس E مرسدس بنز اولین بار در سال 1993 معرفی شد و از همان سال‌ها ورود این خودروهای لوکس به بازار ایران آغاز شد. اما به نحوی می‌‌‌توان گفت، عرضه کلاس E مرسدس بنز در بازارهای کشور در سال 2004 شتاب گرفت. در سال 2009 مرسدس بنز با معرفی نسل چهارم کلاس E، خود را فاتح بازارهای جهانی کرد و به با ارزش‌ترین برند خودروسازی جهان تبدیل شد. اتاق W212 با یک طراحی اسپرت و نسبتا کشیده، توانست شاخص‌های جدیدی در تولید خودروهای لوکس بوجود بیاورد. در سال‌های بین 2009 تا 2013 که سال‌های تولید اتاق W212 بود، خودروهای قدرتمندی مانند مرسدس بنز E250، مرسدس بنز E300، مرسدس بنز E350 در سگمنت‌های مختلف وارد ایران شدند. در سال 2014 نسل پنجم ( W213 ) مرسدس بنز کلاس E معرفی شد؛ اما متاسفانه با اعمال قوانین محدودکننده در خصوص واردات خودروهایی با موتورهای بالای 2.4 لیتر، فقط کلاس‌های E200 و E250 وارد ایران شدند. خودروهای مرسدس بنز E300 مجهز به فناوری‌ها و سیستم‌های پیچیده‌ای هستند که قبل از خرید و قیمت گذاری باید مورد بررسی قرار بگیرند. مجموعه کارشناسی تخصصی خودرو الوچک با در نظر گرفتن تمام شاخص‌های تاثیرگذار بر روی قیمت خودروهای مرسدس بنز E300، اقدام به استفاده از دستگاه‎‌های G-Scan 2 با آپدیت 2019 کرده است تا در پروسه کارشناسی این خودروهای لوکس وارداتی، تمام سنسورها و سیستم‌های فنی آن‌ها مورد آنالیز قرار بگیرند.

کارشناسی خودرو

تست دیاگ مرسدس بنز E300 در مقابل مشتری

قطعا مهم‌ترین بخش کارشناسی تخصصی خودروهای مرسدس بنز E300، تست دیاگ است. دیاگ اتومبیل‌های کلاس E این امکان را فراهم می‌سازد که اطلاعات سنسورهای ECU یا همان کامپیوتر خودرو را برای کارشناس خودرو به نمایش دربیاید. سپس کارشناس می‌تواند با بهره‌گیری از داده‌های ECU تمام مشکلات فنی و البته کارکرد واقعی خودروهای مرسدس بنز E300 را تعیین کند. همانطور که می‌دانید امروزه بسیاری از سودجویان و دلالان بازار خودرو با کم کردن کیلومتر شمار اتومبیل‌ها، به نحوی سعی می‌کنند که آن‌ها را با قیمت بیشتری نسبت به ارزش واقعی بفروشند؛ به همین دلیل پیشنهاد می‌شود که قبل از خرید هر مدل از خودروهای مرسدس بنز E300، حتما از کارشناس برای بررسی وضعیت کارکرد خودرو کمک بگیرید. در نظر بگیریم که وضعیت فنی سیستم‌های خودرو یک معیار بسیار مهم در قیمت‌گذاری مرسدس بنز E300 آن‌ها است. از همین رو برای تعیین قیمت خودروهای کلاس E مرسدس بنز باید تمام سنسورهای اصلی ECU بررسی شود. اگر در تست دیاگ خطایی مشاهده شود، کارشناس خودروهای مرسدس بنز E300 وظیفه دارد آن را به خریدار و فروشنده اعلام کند. بسیاری از اررورهای اعلام شده از سوی دستگاه دیاگ، ممکن است باعث ایجاد هزینه‌های هنگفت تعمیرگاهی برای خریدار خودرو شوند. همچنین دستگاه‌های دیاگ مدرن استفاده شده توسط کارشناسان مجموعه الوچک، قادر هستند موضوعاتی مثل باز شدن ایربگ یا کالیبره نبودن دوربین 360 درجه ماشین‌های مرسدس بنز را مورد بررسی قرار دهند.

کارشناسی مرسدس بنز کلاس E

تست رنگ و وضعیت بدنه خودروهای مرسدس بنز E300

همانطور که می‌دانید هرگونه رنگ شدگی بدنه یا آسیب‌های سطحی مثل خط و خش‌های رنگ و حتی آثار صافکاری بدون رنگ، می‌تواند بر قیمت نهایی خودروی مرسدس بنز E300 تاثیرگذار باشد. به همین دلیل پس از تست دیاگ، بدنه خودرو حتما باید بررسی شود. تشخیص صافکاری و نقاشی مجدد بدنه خودرو با بهره‌گیری از دستگاه‌های تشخیص رنگ تخصصی انجام می‌شود. کارشناس خودرو الوچک با در نظر گرفتن سگمنت خودرو تمام نقاط بدنه آن را با استفاده از دستگاه تشخیص رنگ مورد آنالیز قرار می‌دهد و گزارشی کامل از وضعیت سلامت ظاهری و بدنه خودرو به خریدار یا همان سفارش دهنده سرویس کارشناسی ارائه می‌دهد.

کارشناسی مرسدس بنز کلاس E

بررسی اصالت آپشن‌های کلاس E مرسدس بنز

پس از بررسی اطلاعات دیاگ و وضعیت بدنه خودروهای کلاس E مرسدس بنز، در نهایت کارشناس خودرو الوچک اصالت آپشن‌های این اتومبیل‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهند؛ زیرا این خودروهای لوکس در سال‌های متفاوت معمولا در طیف گسترده‌ای از امکانات و تجهیزات رفاهی عرضه می‌شوند. در نظر بگیرید که اصالت آپشن‌ها یک امر بسیار مهم در قیمت‌گذاری خودروهای مرسدس بنز E300 است. بر اساس شاخص‌ها و معیارهای قیمت‌گذاری در بازار، امکانات و تجهیزاتی که به صورت دستی بر روی خودروها نصب شده‌اند، فاقد ارزش مادی هستند و معمولا در پروسه قیمت‌گذاری خودروهای مرسدس بنز E300 فقط آپشن‌های فابریک خودرو بر روی قیمت آن‌ها تاثیرگذار است.

نظرات
 
 
Captcha