021-88522701

کارشناسی پژو 405

کارشناسی پژو 405

کارشناسی پژو 405 در محل

اولین سری پژو 405 در سال 1372 توسط ایران خودرو مونتاژ شد. سری نخست پژو 405 در دو تیپ GL و GLX با موتورهای کاربراتوری 1.6 لیتری و 2.0 لیتری عرضه می‌شد اما در نهایت هر دو نسخه در سال 1381 جای خود را به پیشرانه 1.8 لیتری انژکتوری XU7 دادند. در سال 1383 ایران‌ خودرو نمونه اقتصادی پژو 405 را با نام GLI عرضه کرد که فاقد تجهیزات متداول بود و حتی سپر آن خام و مشکی رنگ بود؛ اما همانطور که انتظار می‌رفت پژو 405 GLI با استقبال چندانی مواجه نشد و حدود یکسال بعد نیز GLI از خط تولید کنار رفت. پژو 405 نسخه SLX آخرین مدلی است که تاکنون برای این خودرو معرفی شده است. پژو 405 SLX که در سال 1388 معرفی شد، دارای چراغ کریستالی، اضافه‌شدن مه‌شکن و اسپویلر درب صندوق بود و همچنین داشبورد، صفحه کیلومتر و سردنده آن هم به صورت مجدد طراحی شده بود. از سال 1390 نیز پیشرانه 1.6 لیتری پژو 206 تیپ پنج (TU5) نیز برای مدل پژو 405 SLX قابل سفارش شد. پژو 405 در مدل‌ها و تیپ‌های مختلف در بازار ایران عرضه شده است از همین رو این خودرو مجهز به سیستم‌ها و سنسورهای مختلفی است که قبل از خرید حتما باید مورد بررسی قرار بگیرند. الوچک با در نظر گرفتن طیف گسترده‌ای از تیپ‌ها و مدل‌های پژو 405 در ایران، اقدام به ارائه سرویس‌های تخصصی در خصوص کارشناسی خودرو پژو 405 کرده است تا خریداران این سدان نیمه فرانسوی با اطمینان خاطر و با آگاهی کافی از وضعیت فنی و ظاهری خودرو بتوانند اتومبیل مد نظر خودشان را خریداری کنند.

تست دیاگ پژو 405 با جدیدترین دستگاه موجود

بررسی فنی در پروسه کارشناسی پژو 405 یک امر ضروری به حساب می‌آید. ECU یا همان کامپیوتر خودروهای پژو 405 برخلاف تصورات عموم، شامل سنسورهای بسیار زیادی است؛ زیرا سگمنت پژو 405 بسیار مدرن‌تر از چیزی است که ما می‌بینیم و ECU این خودرو قابلیت پذیرش بسیاری از آپشن‌های ایمنی و رفاهی همچون کروز کنترل، رادار نقطه کور، شیفتر پشت فرمان و... را دارد. از همین رو سلامت سنسورهای ECU خودروهای پژو 405 اولین و مهم‌ترین معیار قیمت گذاری بر روی این خودروها است. زمانی که کارشناس خودرو الوچک پورت دستگاه دیاگ خود را به OBD زیر فرمان پژو 405 متصل می‌کند، اطلاعات تمام سنسورهای این خودرو را دریافت می‌کند. این اطلاعات به کارشناس خودرو اجازه می‌دهد که هم سلامت فنی خودرو را مورد بررسی قرار دهد و هم شاخص‌هایی مثل کارکرد واقعی اتومبیل را بدست بیارد. متاسفانه بسیاری از سودجویان و دلالان بازار خودرو با کم کردن کیلومتر شمار اتومبیل‌های پژو 405، به نحوی سعی می‌کنند که خودرو را با قیمت بیشتری نسبت به ارزش واقعی بفروشند؛ به همین دلیل الوچک پیشنهاد می‌کند که قبل از خرید هر مدل از خودروهای پژو 405، حتما از کارشناس برای بررسی وضعیت کارکرد خودرو کمک بگیرید. خوشبختانه ECU اتومبیل‌های پژو 405 سنسور رکورد کیلومتر دارد و کارشناس خودرو با استفاده از دستگاه دیاگ، می‌تواند کارکرد واقعی خودرو مد نظر شما را تشخیص دهد. از طرفی با توجه به هزینه‌های بالای سرویس و تعویض قطعات خودروهای پژو 405، باید در نظر بگیریم که بررسی وضعیت فنی این خودروها یک شاخص بسیار مهم در ارزش‌گذاری آن‌ها است. اگر در پروسه تست دیاگ پژو 405 خطایی منتشر شود، کارشناس وظیفه دارد آن را به خریدار و فروشنده این موضوع را اعلام کند. بسیاری از اررورهای اعلام شده از سوی دستگاه دیاگ، ممکن است باعث ایجاد هزینه‌های هنگفت تعمیرگاهی برای خریدار خودرو شوند.

کارشناسی پژو 405

تشخیص سلامت بدنه و تست رنگ پژو 405 در محل

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت خودروهای پژو 405، وضعیت سلامت بدنه و ظاهر آن‌ها است. هرگونه رنگ شدگی بدنه، آثار صافکاری، آفتاب سوختگی و خط و خش‌های عمیق، می‌تواند تاثیر منفی بر قیمت خودروهای پژو 405 داشته باشد. تشخیص صافکاری و نقاشی مجدد بدنه خودرو با بهره‌گیری از دستگاه‌های تشخیص رنگ تخصصی انجام می‌شود. کارشناس خودرو الوچک با در نظر گرفتن وضعیت ظاهری بدنه خودرو مد نظر شما، تمام نقاط بدنه آن را با استفاده از دستگاه تشخیص رنگ مورد آنالیز قرار می‌دهد و گزارشی کامل از وضعیت سلامت ظاهری و بدنه خودرو به خریدار یا همان سفارش دهنده سرویس کارشناسی ارائه می‌دهد. 

برای بهره‌مندی از خدمات و سرویس‌های تخصصی الوچک در خصوص کارشناسی خودرو در غرب تهران، کارشناسی خودرو در شرق تهران، کارشناسی خودرو در شمال تهران، کارشناسی خودرو در مرکز تهران و کارشناسی خودرو جنوب تهران می‌توانید با ما تماس حاصل بفرمایید.

نظرات
 
 
Captcha