021-88522701

کارشناسی ساینا

کارشناسی ساینا

کارشناسی ساینا در محل مشتری

ساینا در واقع نسخه فیس لیفت تیبا است که در سه نسخه ساینا دنده‌ای EX، ساینا دنده‌ای SX و ساینا اتوماتیک عرضه شده است. مشخصات فنی ساینا دقیقا مشابه تیبا است. سایپا ساینا از یک موتور 1.5 لیتری بهره می‌برد که کمتر از 90 اسب بخار می‌تواند نیرو تولید کند؛ از همین رو ساینا را نمی‌توان یک اتومبیل اسپرت در نظر گرفت. ساینا EX نسخه فول ساینا دنده‌ای است که شامل تجهیزات بیشتری مانند سنسور پارک عقب، رینگ اسپرت، سیستم تهویه اتوماتیک، شیشه‌های برقی و آینه‌های برقی است. ساینا اتوماتیک هم در سال 1397 به بازار آمد تا سایپا به‌واسطه این خودرو نخستین خودرو ایرانی را با گیربکس اتوماتیک معرفی کند گیربکس ساینا اتومات از نوع CVT است اما قابلیت تعویض دستی هم دارد. دیگر تغییر فنی در سایپا ساینا اتومات شامل استفاده از دریچه گاز برقی و تغییر سیستم برق‌ خودرو است و به همین دلیل ساینا آپشن‌های بیشتری مانند فرمان برقی، کروز کنترل، کیلس استارتر و... دارد. گروه کارشناسی تخصصی خودرو الوچک با در نظر گرفتن نیاز خریداران خودروهای ساینا، این امکان را فراهم ساخته تا اتومبیل مد نظر آن‌ها هم از نظر فنی و هم از نظر ظاهری به صورت تخصصی مورد بررسی قرار بگیرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه استفاده از سرویس‌های تخصصی کارشناسی تخصصی خودرو، با شماره‌های مندرج در وب سایت الوچک تماس حاصل بفرمایید.

تست دیاگ ساینا با جدیدترین دستگاه‌های موجود

بررسی فنی در پروسه کارشناسی ساینا یک امر ضروری به حساب می‌آید. ECU یا همان کامپیوتر خودروهای ساینا برخلاف تصورات عموم، شامل سنسورهای بسیار زیادی است؛ زیرا سگمنت ساینا بسیار مدرن‌تر از چیزی است که ما می‌بینیم و ECU این خودرو قابلیت پذیرش بسیاری از آپشن‌های ایمنی و رفاهی همچون کروز کنترل، رادار نقطه کور، شیفتر پشت فرمان و... را دارد. از همین رو سلامت سنسورهای ECU خودروهای ساینا اولین و مهم‌ترین معیار قیمت گذاری بر روی این خودروها است. زمانی که کارشناس خودرو الوچک پورت دستگاه دیاگ خود را به OBD زیر فرمان ساینا متصل می‌کند، اطلاعات تمام سنسورهای این خودرو را دریافت می‌کند. این اطلاعات به کارشناس خودرو اجازه می‌دهد که هم سلامت فنی خودرو را مورد بررسی قرار دهد و هم شاخص‌هایی مثل کارکرد واقعی اتومبیل را بدست بیارد. متاسفانه بسیاری از سودجویان و دلالان بازار خودرو با کم کردن کیلومتر شمار اتومبیل‌های ساینا، به نحوی سعی می‌کنند که خودرو را با قیمت بیشتری نسبت به ارزش واقعی بفروشند؛ به همین دلیل الوچک پیشنهاد می‌کند که قبل از خرید هر مدل از خودروهای ساینا، حتما از کارشناس برای بررسی وضعیت کارکرد خودرو کمک بگیرید. خوشبختانه ECU اتومبیل‌های ساینا سنسور رکورد کیلومتر دارد و کارشناس خودرو با استفاده از دستگاه دیاگ، می‌تواند کارکرد واقعی خودرو مد نظر شما را تشخیص دهد. از طرفی با توجه به هزینه‌های بالای سرویس و تعویض قطعات خودروهای ساینا، باید در نظر بگیریم که بررسی وضعیت فنی این خودروها یک شاخص بسیار مهم در ارزش‌گذاری آن‌ها است. اگر در پروسه تست دیاگ ساینا خطایی منتشر شود، کارشناس وظیفه دارد آن را به خریدار و فروشنده این موضوع را اعلام کند. بسیاری از اررورهای اعلام شده از سوی دستگاه دیاگ، ممکن است باعث ایجاد هزینه‌های هنگفت تعمیرگاهی برای خریدار خودرو شوند.

کارشناسی ساینا

تشخیص سلامت بدنه و تست رنگ ساینا در محل

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت خودروهای ساینا، وضعیت سلامت بدنه و ظاهر آن‌ها است. هرگونه رنگ شدگی بدنه، آثار صافکاری، آفتاب سوختگی و خط و خش‌های عمیق، می‌تواند تاثیر منفی بر قیمت خودروهای ساینا داشته باشد. تشخیص صافکاری و نقاشی مجدد بدنه خودرو با بهره‌گیری از دستگاه‌های تشخیص رنگ تخصصی انجام می‌شود. کارشناس خودرو الوچک با در نظر گرفتن وضعیت ظاهری بدنه خودرو مد نظر شما، تمام نقاط بدنه آن را با استفاده از دستگاه تشخیص رنگ مورد آنالیز قرار می‌دهد و گزارشی کامل از وضعیت سلامت ظاهری و بدنه خودرو به خریدار یا همان سفارش دهنده سرویس کارشناسی ارائه می‌دهد.


برای بهره‌مندی از خدمات و سرویس‌های تخصصی الوچک در خصوص کارشناسی تخصصی خودرو در غرب تهران، کارشناسی تخصصی خودرو در شرق تهران، کارشناسی تخصصی خودرو در شمال تهران، کارشناسی تخصصی خودرو در مرکز تهران و کارشناسی تخصصی خودرو جنوب تهران می‌توانید با ما تماس حاصل بفرمایید.

نظرات
 
 
Captcha