021-88522701

گروه اِوِرگرند (Evergrande Group) چین، دو خودروسازی NEVS و Saab را خرید.

گروه اِوِرگرند (Evergrande Group) چین، دو خودروسازی NEVS و Saab را خرید.

شرکت املاک اُوِرگرند چین با پرداخت ۹۳۰ میلیون دلار، ۵۱ درصد از سهام شرکت تولید خودروِ برقی NEVS و برند ساب سوئد را خرید.

 گروه اِوِرگرند (Evergrande Group) چین یکی از مجموعه‎‌های بزرگ فعال در حوزه املاک هست که قصد دارد وارد صنعت خودروسازی جهان شود. در تازه‌ترین خبرهای منتشر شده، شرکت املاک اُوِرگرند چین با پرداخت ۹۳۰ میلیون دلار، ۵۱ درصد از سهام شرکت تولید خودروِ برقی NEVS و برند ساب سوئد را خرید. شرکت NEVS در سال ۲۰۱۲ و پس از تعطیلی ساب (SAAB) سوئد، آن را خرید و احیا کرد. هم‌اکنون شرکت NEVS در کارخانه Trollhättan، خودروهای برقی جدید خود را براساس نسل نهایی سالون ساب  تولید می‌کند. البته ناگفته نماند که از سال ۲۰۱۲ تاکنون، تلاش‌های شرکت NEVS برای به دست آوردن حقوق مربوط به برند تجاری و استفاده از لوگوی ساب روی محصولات برقی ناموفق بوده است.

گروه اِوِرگرند

 
قرارداد بین NEVS و اُوِرگرند در ابتدا بر گسترش و توسعه کراس‌اور کامپکت برقی 9-3X EV برای بازار چین تمرکز دارد. بااین‌حال، این کراس‌اور در ادامه می‌تواند به‌عنوان بخشی از اهداف این شرکت برای تبدیل به یکی از تولیدکنندگان بزرگ‌ خودروِ برقی به بازارهای اروپا نیز صادر شود. پیش‌تر قرارداد مشابهی به ارزش دو میلیارد دلار بین اُوِرگرند و شرکت آمریکایی فارادی فیوچر (Faraday Future)‌ منعقد شد که البته این قرارداد سال گذشته با اختلاف بر سر ادعاهای سرمایه‌گذاری و تلاش برای کنترل سهام ناکام ماند. شایان ذکر است قرارداد جدیدی که دو شرکت در پایان سال ۲۰۱۸ امضا کرده‌اند، به بی‌اعتمادی خودروساز برقی مستقر در لس‌آنجلس می‌تواند پایان دهد.
نظرات
 
 
Captcha