021-88522701

بررسی برندهای ناشناخته

خودروسازی امروز در جهان کاملا دگرگون شده است و غول های خودروسازی جهان با خرید برند های کوچکتر یا با ادغام در شرکت های بزرگ سعی می کنند که حاکمان بالامنازع بازار شوند لذا بهترین و مطرحترین خودروهای دنیا معمولا توسط برند های مشهور یا زیر مجموعه آنها تولید می گردد اما در این بین برندهایی وجود دارد که خودروهای خاص و شگفت انگیز تولید می کنند اما شاید تا کنون نام آنها به گوش شما نخورده باشد. از همین در مقاله پیش رو قصد داریم برند هایی را معرفی کنیم که بسیار ناشناخته اما محصولاتشان قابل تامل هستند ناشناخته ترین برند های خودرویی دنیا را بشناسید.

 

((ترامونتانا))

این برند غیر آشنا ،خودروساز اسپانیایی است که در حومه شهر بارسلونا مشغول به تولید سوپر اسپرت های جذاب است. محصولات این شرکت کاملا سفارشی است و هیچکدام از خودروهای تولید شده شبیه به یکدیگر نیستند از این رو برای تولید یک سوپر اسپرت در این شرکت تقریبا 4000 ساعت کار نیاز است.  این شرکت کلیشه‌ها را کنار زده و نتیجه‌ی کار آن تولید خودروهایی با پایه‌ی فرمول 1 است که توسط رانندگان طراحی شده‌اند. راننده‌ی خودروها بر پایه‌ی موجودی حساب بانکی‌اش انتخاب می‌شود!مطرح ترین محصولات ترامونتانا دو سوپر اسپرت  GT و XTR می باشد که هر دو از پیشرانه 12 سیلندر 5.5 لیتری نصب شده در میانه بدنه بهره میبرند . این پیشرانه مرسدس بنز توسط مهندسان این شرکت اصلاح‌ شده است. دیگر مدل‌ها به پیشرانه‌های 10 سیلندر مجهز هستند که اکثرشان شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت زیر 3 ثانیه دارند.   

           

((اولتیما اسپورتس))

بریتانیا دارای خودروسازان مشهوری نظیر مک لارن و رولز رویس می باشد اما اولتمیا اسپورتس یکی از سوپر اسپرت سازان غیر آشنای این کشور است که شاخص ترین محصول آن اولتیما GTR است. اما جالب است بدانید که این خودرو را باید خودتان بسازید چرا که قطعات آن در جعبه به برایتان ارسال خواهد شد. پیشرانه‌ی اولتیما GTR از شورولت گرفته شده و از نوع 8 سیلندر بلوک کوچک است. اولتیما ادعا می‌کند شتاب صفر-160-صفر کیلومتر در ساعت این خودرو برابر با 9.4 ثانیه است!

 

 

 

 

  

 

((فورناساری اتوموبیلیا))

در سال 1999 این شرکت توسط پسر گیگی فورناساری راننده‌ی مسابقه‌ای خودروهای آلفارومئو و مزراتی در دهه‌ی 50 میلادی  تاسیس شده است. محصولات این شرکت عمدتاً از سایر کمپانی‌ها الهام گرفته‌اند. فورناساری همچنین با محصولات GT که ارتفاع بیشتری از سطح زمین داشته و قدرت چندانی نداشته‌اند شناخته شده است. نیروبخش محصولات این شرکت هم پیشرانه‌ی 8 سیلندر شورولت بوده است.