آشنایی با واشر سرسیلندر و وظایف آن

آشنایی با واشر سرسیلندر و وظایف آن

واشر سرسیلندر یکی از قطعات حیاتی پیشرانه یک خودرو است که تاثیر مستقیم در کارکرد آن دارد.

واشر سرسیلندر قطعه‌ای است که میان سیلندر و سر سیلندر قرار می‌گیرد و یک محفظه احتراق آب بندی شده را به وجود می‌آورد. این قطعه موجب می‌شود تا هنگام کار کرد موتور و بالا پایین رفتن پیستون‌های پیشرانه، هیچ گونه موادی از درون سیلندرها به بیرون نشت نکند.


این قطعه بین بدنه موتور و سر سیلندر که از ترکیب مواد نسوز و لایه مسی مقاوم در مقابل حرارت و لایه فولادی تشکیل شده است که ضمن یک پارچه کردن سر سیلندر به بدنه موتور اجازه می‌دهد تا گردش روغن و آب بدون مخلوط شدن صورت بگیرد و نیز فضای سربسته اتاقک احتراق را آب بندی کند.

جنس این قطعه از فولاد، مس و پنبه نسوز است.

این قطعه از خودرو هم مانند هر قطعه دیگر پس از مدتی مستهلک شده و در برخی موارد به اصطلاح می‌سوزد. منظور از سوختن واشر سرسیلندر به معنای دفرمه شدن آن است.

سوختن این قطعه نشانه‌هایی دارد که شامل موارد زیر است:

* کاهش قدرت موتور

بالا رفتن غیر طبیعی دمای موتور

* آب و روغن قاطی کردن

* سخت استارت خوردن خودرو و کارکرد بد پیشرانه

کاهش کشش خودرو

همچنین در صورتی که پیشرانه خودرو گرم شده است و از اگزوز بخار خارج می‌شود، این امر نشان دهنده نیم سوز بودن یا سوختن واشر سرسیلندر است.

.

.

الوچک ضمن بررسی دقیق و نقطه به نقطه خودرو از لحاظ بدنه ، فنی، تست آپشن ها همراه با ارائه گزارش رسمی کارشناسی ، حصول اطمینان خریداران محترم  در معاملات خودرو از ابتدای خرید تا آخرین مرحله بوده و با کادر مجرب و متخصص آماده ارائه خدمات با کیفیت بالا می باشد .

دقت کنید که برگه های کارشناسی الوچک دارای هولوگرام می باشد و بدون هولوگرام فاقد اعتبار است.

کارشناسی خودرو الوچک

برای در خواست کارشناسی تخصصی خودرو در محل و مشاهده ی تعرفه از وبسایت الوچک دیدن کنید .

نظرات
 
 
Captcha