021-88522701

( لکسس LX مدل 2016 یا لندکروزر لوکس )

لکسس LX در حالی که هدف سختی چون رقابت بارنجروور را در سر می پروراند، تاکنون در 3 نسل تولید شده که گونه سوم آن، این روزها با یک فیس لیفت اساسی، پیش روی ما قرار گرفته است. ماشینی که می خواهد بیشتر از این ها با تویوتا لندکروزر فرق داشته باشد.

 

لکسوس - LEXUS LX 570/ 2016 - تویوتا گیت - لوازم یدکی تویوتا - کمری ...

 

اوایل دهه 90 میلادی، وقتی که آمریکایی ها تحریم واردات خودروهای لوکس ژاپنی به کشورشان را برداشتند، با رسیدن تقاضا از این بازار پر مصرف، عملا ازسال 1995 پای لکسس LX بر پایه تویوتا لندکروزری که لوکس و مدرن تر شده بود، به این کشور باز گردید.

 

 ۵ ویژگی برجسته لکسس LX 570 مدل ۲۰۱۶ | مجله پدال

حالا پس از 2 دهه، لکسس می گوید غیر از دستگیره های در، سایر قسمت های LX جدید را دستخوش تغییر کرده است. در این تغییرات، سپرجلو، جلو پنجره، ادوات کرومی، سیستم نور جلو و LED، ورودی های هوای روی سپر، رینگ های 20 و 21 اینچی 10 پره، سپر و چراغ های عقب و ..... چهره ای کاملا نو، پویا و وحشی به این مدل بخشیده است.

در زیر پوسته موتور، این بار یک جعبه دنده 8 سرعته جدید خودکار به جای نمونه 6 سرعته اتوماتیک سوار شده و تکنولوژی AVS یا سیستم فعال قابل تنظیم، روی این مدل بهینه سازی شده است.

روی این سیستم، تکنولوژی ضد شوک هم وجود دارد و لکسس مدعی است این شاسی بلند غول پیکر توانایی کشیدن حدود5/3 تن بار را دارد، از پیشرانه 7/5 لیتری V8 سود برده که با خروجی 383 اسب بخار حدود 90 درصد از توان خود را در دور موتور 3600 بروز می دهد، یعنی این ماشین در دور پایین، توانایی بالایی در مانورپذیری علیرغم هیکل بزرگش دارد.

 

 نگاهی به لکسوس LX 570 شاسی‌بلند لوکس و پرچمدار ۲۰۱۶ تویوتا | گجت نیوز

چند دوربین پانورامیک با اتصال به نمایشگر 3/12 اینچی وسط کنسول، می توانند از تمامی زوایای اطراف دید شفافی در اختیار راننده قرار دهند. تکنولوژی های ایمنی دیگری از جمله سیستم های ضد تصادف و شناسایی عابر جلویی، هشدار در هنگام تعویض خطوط، نور هوشمند، کروز کنترل راداری فعال و .... هم روی این مدل سوار شده است.

سامانه ضد تصادف به کمک رادار، موانع جلوی خودرو را بررسی کرده و در صورت مشاهده خطر و رسیدن به هر مانعی، ترمز کمکی را فعال می کند. تکنولوژی نور هوشمند در صورن بروز ترافیک و یا مشاهده خودرو از رو به رو، شدت و زاویه نور را کم کرده تا دید راننده جلویی کور نشود.

همچنین در این مدل برای شرایط آفرود، از محدود کننده دیفرانسیل سود برده شده که میزان تقسیم نیرو را 60 به 40 به صورت خودکار در شرایط گوناگون رانندگی به صورت انتقال به هر 4 چرخ حفظ کرده و با کمک سامانه کنترل کشش و A-trac در حالت های گوناگون همچون صخره، سنگ، شن، گل و ...... توانایی های خودرو را تنظیم می کند.

 

مقايسه لکسوس LX570 و لندکروزر VX-R - جوان خودرو

 

از دیگر امکانات این مدل، جایگزینی LCD بزرگ تر در پشت سری صندلی های جلو برای سرنشینان عقب است که به آن می توان امکان دسترسی به بخشی از امکانات خودرو، مثل سیستم تهویه مطبوع و باز و بسته کردن در توسط اپلیکیشن اندروید و iso لکسس را نیز افزود. همچنین سیستم صوتی 550 واتی حرفه ای << مارک لوینسون >> با 19 بلندگو و رادیو HD از دیگر امکانات نصب شده روی مدل 2016 و گونه تغییر یافته از لکسس LX به عنوان نمونه خوش تیپ شده لندکروزر با خصلت های کاملا متفاوت است.

 

 تمام داشته‌های لکسوس LX570 در مدل 2016 - استیل پدیا

نظرات
 
 
Captcha