021-88522701

۱۲۰ دستگاه «هیوندای» وارد کشور شد

۱۲۰ دستگاه «هیوندای» وارد کشور شد

پیش‌تر، واردات محصولات کیا به کشور خبرساز شده بود و حالا ۱۲۰ دستگاه خودروی جدید از محصولات هیوندای به ایران رسیده است.

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان گفت: ۱۲۰ دستگاه خودرو روز شنبه یکم بهمن وارد بندر شهید باهنر بندرعباس شد. حمیدرضا محمدحسینی تختی با اعلام واردات خودرو به بندر شهید باهنر افزود: با هدف‌گذاری دولت در واردات ۱۰۰ هزار دستگاه تا پایان سال جاری، دومین محموله خودروها به تعداد ۱۲۰ دستگاه از محصولات هیوندای به وسیله ۲ فروند لندینگ کرافت وارد بندر شهید باهنر شد. وی ادامه داد: این خودروها ساخت شرکت هیوندای محصول کره جنوبی از نوع سواری سدان و مدل ۲۰۲۳ هستند که پس از پایان رویه گمرکی از بندر شهید باهنر خارج خواهند شد.

به گفته مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان؛ تا پایان سال جاری نیز تعداد دیگری از این خودروها وارد بندر شهید باهنر می‌شود. گفتنی است؛ سوم دی‌ماه نخستین محموله خودروهای وارداتی شامل ۲۲ خودرو از ۶ نمونه محصولات کیا ازجمله سراتو، ریو، پیکانتو، پگاس، سونت (شاسی‌بلند) و اسپورتیج (شاسی‌بلند) وارد بندرلنگه شد.

نگاهی به هیوندای النترا ۲۰۲۳ وارداتی به کشور
با عنایت تصاویر و ویدئوهای منتشر شده می‌توان گفت بخش اعظم این ۱۲۰ دستگاه خودروی وارد شده به کشور از نوع هیوندای النترا ۲۰۲۳ هستند. این سدان کره‌ای برای مدل سال ۲۰۲۳ در بازار آمریکا تغییرات چندانی نداشته هرچند گیربکس دستی آن برای مدل N لاین حذف و گیربکس دوکلاچه جایگزین شده است. مدل‌های N لاین و SEL این خودرو از پکیج رفاهی با پشت آمپرهای دیجیتالی و نمایشگر مرکزی ۱۰.۳ اینچی سود می‌برند. شایان ذکر است النترا ۲۰۲۳ با تریم های SE، SEL، بلو هیبرید، لیمیتد، N لاین و لیمیتد هیبرید عرضه می‌شود و قیمت آن از ۲۱,۷۶۵ دلار آغاز شده و به ۳۰,۲۶۵ دلار می‌رسد.

نسخه استاندارد النترا ۲۰۲۳ از پیشرانه ۴ سیلندر ۲ لیتری تنفس طبیعی با قدرت نه چندان درخور ۱۴۷ اسب بخار و گشتاور ۱۷۹ نیوتون متر استفاده می‌کند. این پیشرانه در مدل‌های SE و SEL بکار رفته است. در صورت انتخاب مدل N لاین می‌توان به پیشرانه ۱.۶ لیتری توربو با قدرت ۲۰۱ اسب بخار دست یافت. مدل‌های هیبریدی هم از پیشرانه ۴ سیلندر ۱.۶ لیتری به همراه واحدی برقی استفاده می‌کنند و خروجی ۱۳۹ اسب بخاری دارند. پیشرانه ۲ لیتری تنفس طبیعی با گیربکس CVT همکاری می‌کند درحالی‌که مدل‌های N لاین، بلو هیبرید و لیمیتد هیبرید به گیربکس دوکلاچه مجهز شده‌اند. نکته جالب اینکه گیربکس مدل‌های N لاین از نوع هفت سرعته است درحالی‌که در مدل‌های هیبریدی گیربکس ۶ سرعته نصب شده است. سدان کره‌ای یاد شده در آمریکا با گارانتی ۱۰ ساله یا ۱۶۰ هزار کیلومتر قوای محرکه عرضه می‌شود. تنها رقیبی که از نظر گارانتی استاندارد برای النترا ۲۰۲۳ وجود دارد کیا سراتو/فورته خواهد بود که آن‌هم به گروه هیوندای و کیا تعلق دارد. گارانتی پایه این خودرو ۵ سال یا ۱۰۰ هزار کیلومتر خواهد بود.

.

.

الوچک ضمن بررسی دقیق و نقطه به نقطه خودرو از لحاظ بدنه ، فنی، تست آپشن ها همراه با ارائه گزارش رسمی کارشناسی ، حصول اطمینان خریداران محترم  در معاملات خودرو از ابتدای خرید تا آخرین مرحله بوده و با کادر مجرب و متخصص آماده ارائه خدمات با کیفیت بالا می باشد .

دقت کنید که برگه های کارشناسی الوچک دارای هولوگرام می باشد و بدون هولوگرام فاقد اعتبار است.

کارشناسی خودرو الوچک

برای در خواست کارشناسی تخصصی خودرو در محل و مشاهده ی تعرفه از وبسایت الوچک دیدن کنید .

نظرات
 
 
Captcha