021-88522701

فراخوان عجیب برای مالکان «کیا اسپرتیج»

فراخوان عجیب برای مالکان «کیا اسپرتیج»

شرکت کیا به مالکان خودروهای اسپرتیج مدل ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹ و ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۵ هشدار داد خودروی خود را در پارکینگ‌ها، گاراژها و مکان‌های در بسته یا نزدیک وسایل قابل اشتعال پارک نکنند! علت این هشدار نیز نقص سیستم ترمز ضد قفل است که می‌تواند باعث آتش‌سوزی شده و این اتفاق حتی در حالتی که خودرو پارک و خاموش باشد نیز می‌تواند رخ دهد.

فراخوان کیا شامل ۱۲۵۸۱ دستگاه اسپرتیج دیگر است که در دو نسل تولید شده‌اند و مدل‌های یاد شده را شامل می‌شوند. یکی از ادارات مسئول استرالیا در این زمینه می‌گوید:

به دلیل نقص در زمان تولید و مونتاژ، واحد کنترل الکترونیکی هیدرولیک HECU که مسئول سیستم ترمز ضد قفل، کنترل پایداری الکترونیکی و کنترل کشش است امکان ایجاد اتصال کوتاه را در زمان قرار گرفتن در معرض رطوبت خواهد داشت. این امر می‌تواند حتی در زمان خاموش بودن خودرو نیز منجر به آتش‌سوزی بخش پیشرانه شود.

در ادامه این بیانیه آمده است:

آتش گرفتن خودرو ریسک جراحت یا مرگ سرنشینان خودرو یا افراد عبوری را در پی خواهد داشت و در صورت پارک خودرو در مکان‌های در بسته و نزدیک به مواد قابل اشتعال نیز احتمال آسیب رسیدن به این مکان‌ها وجود دارد.

از بین این تعداد خودروی فراخوان شده ۵۳۱ دستگاه متعلق به مدل‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹ بوده درحالی‌که ۱۲۰۵۰ دستگاه دیگر نیز مدل سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۵ هستند. کیا استرالیا به مالکان این خودروها توصیه کرده خودروهای خود را در مکان‌های یاد شده همچون گاراژ خانه پارک نکنند. مشتریان می‌توانند جهت اطلاع از جزئیات این فراخوان و بررسی و رفع مشکل خودروی خود با نمایندگی‌های این خودروساز کره‌ای ارتباط برقرار کنند. مجله درایو می‌گوید حدود ۲۰۰ هزار خودروی کیا و هیوندای که بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۹ تولید شده‌اند به خاطر تکنولوژی ترمز معیوب با شکایت حقوقی دادگاه عالی ویکتوریا مواجه شده‌اند. اگرچه این شکایت شامل خودروی کیا اسپرتیج نیز هست اما تنها خریداران نمونه‌های تولیدی بین سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۹ و محصولاتی که قبل از ۲۶ سپتامبر ۲۰۲۲ خریداری شده‌اند می‌توانند شکایت خود را نزد وکلای قابل‌اعتماد ثبت کنند.

شایان ذکر است هر دو نسل این شاسی بلند محبوب به کشور ما نیز وارد شده اند اما مشخص نیست که آنها نیز چنین مشکلی را دارند یا خیر. البته با توجه به عدم حضور رسمی کیا در کشور و عدم ارائه خدمات پس از فروش به این محصولات انتظار نمی رود که اسپرتیج های موجود بررسی شوند اما در هر صورت بهتر است مالکان این دسته از خودروها جوانب احتیاط و ایمنی را رعایت کرده و خودروی خود را به یک تکنسین مجرب و کارآزموده نشان دهند.

.

.

الوچک ضمن بررسی دقیق و نقطه به نقطه خودرو از لحاظ بدنه ، فنی، تست آپشن ها همراه با ارائه گزارش رسمی کارشناسی ، حصول اطمینان خریداران محترم  در معاملات خودرو از ابتدای خرید تا آخرین مرحله بوده و با کادر مجرب و متخصص آماده ارائه خدمات با کیفیت بالا می باشد .

دقت کنید که برگه های کارشناسی الوچک دارای هولوگرام می باشد و بدون هولوگرام فاقد اعتبار است.

کارشناسی خودرو الوچک

برای در خواست کارشناسی تخصصی خودرو در محل و مشاهده ی تعرفه از وبسایت الوچک دیدن کنید .

نظرات
 
 
Captcha