021-88522701

بررسی چری آریزو 5؛ مشخصات فنی، آپشن ها و قیمت

بررسی چری آریزو 5؛ مشخصات فنی، آپشن ها و قیمت

آن اوایل را به خاطر آورید که تا نام یک خودروی چینی را می شنیدیم، به گونه‌ای فردی که نام آن برند یا خودروی چینی را بر زبان آورده بود، مورد سرزنش قرار می‌دادیم که انگار ظلم بزرگی از جانب آن شخص یا آن برند چینی بر ما وارد شده است. در پاره‌ای موارد نیز با دیدن یک خودروی چینی، با لحنی تحقیرآمیز می‌گفتیم: «چینی است» و یا با بی‌اعتنایی تام از کنارش به نحوی که انگار اصلا وجود خارجی ندارد، رد می‌شدیم.

اما امروزه نمی‌توان چینی‌ها را نادیده گرفت؛ نه تنها نمی‌توان ایشان را نادیده گرفت، بلکه همکاری با آنها حتی برای بسیاری از خودروسازان مطرح جهانی نیز به یک راهبرد اساسی تبدیل شده است.

در ابتدای حضور چینی‌ها در بازار خودرو کشورمان، شاید کسی آنطور که باید و شاید آنها را جدی نمی‌گرفت، اما رفته‌رفته چینی‌ها به یک بازیگر اساسی در بازار خودروی ایران تبدیل شدند و در دوره اول تحریم‌ها نیز با یک بازار به بدون رقیب مواجه شدند که می‌شود گفت همین امر جایگاه آنها را در بازار ایران تثبیت کرد.

شرکت خودروسازی چری یکی از اولین کمپانی‌های چینی بود که با خودروی ریز نقش چری  QQ (ام وی ام 110) وارد بازار ایران شد تا جای خالی دوو ماتیز را برای مشتریان ایرانی پر کند. پس از آن چری ویانا را به یاد آورید که علی رغم ظاهر بسیار نامأنوسش، آینه تمام‌نمای تلاش چینی‌ها به منظور طی کردن پله‌های ترقی محسوب می‌شد.

همچنان که ظاهر چری ویانا را در ذهن متصور هستید، چند سال جلوتر بیاید و نگاهی نیز به ظاهر چری آریزو 5 بیندازید. حالا حتما شما هم پیشرفت گسترده چینی‌ها را ظرف این چند سال اخیر، تحسین و تأیید می‌کنید.


شرکت چری در سال 1997بنیان نهاده شد و از سال 1999 تولید خودرو را کلید زد. این شرکت از سال 2003 تاکنون بزرگترین صادرکننده خودروهای چینی بوده و با شرکت‌های مطرحی همچون جگوار-لندروور نیز همکاری دارد.

شرکت خودروسازی چری در کلاس‌های کراس اوور و سدان، راهی بازار ایران شده است. در این میان شرکت مدیران خودرو به عنوان شریک اصلی چری در ایران، به مونتاژ مدل‌هایی همچون تیگو2 (X22)، تیگو3 (X33)، تیگو5 و تیگو7  مشغول است. در بین سدان های چری نیز مدل‌های ام وی ام 550 و آریزو5 در ایران حضور حضور دارند.


چری آریزو 5 یکی از سدان‌های جمع و جور شرکت چری است که بین دو مدل آریزو3 و آریزو7 قرار می‌گیرد. این خودرو در سال 2015 میلادی در نمایشگاه خودروی گوانگژو به نمایش عمومی درآمد و از سال 2016 تولید آن آغاز شد. مدتی پس از این واقعه نیز به بازار کشورمان راه یافت.

بنابراین اگر قصد خرید یک سدان در بازه قیمت 200 تا 280 میلیون تومانی را دارید، با ما همراه شوید تا با هم بررسی جنبه های مختلف خودروی چری آریزو 5 بپردازیم.

طراحی ظاهری و بدنه

نمای روبروی چری آریزو 5 برای علاقمندان حرفه‌ای دنیای اتومبیل، می‌تواند یادآور چهره برخی محصولات جدید شرکت اوپل باشد؛ هرچند زبان طراحی جدید شرکت چری که در محصولات دیگر آن نظیر تیگو 7 نیز به کار رفته است را نیز نمی‌توان نادیده گرفت.

جلو پنجره آریزو 5 به شکل شش ضلعی نامنتظم بوده و الگوی خاص سیاه رنگ درون آن را پوشش داده است؛ نماد چری در وسط قرار داشته و نواری کروم‌رنگ از جوانب آن تا دو انتهای کناری جلوپنجره امتداد یافته است.

بخش اعظم نیمه پایینی سپر آریزو 5 را مجرای بزرگ ورودی هوا و جایگاه چراغ‌های دیلایت با رنگ‌آمیزی مشکی، به تسخیر خود درآورده‌اند. نشانی از خطوط حجمی آن‌چنانی در نمای روبرو به چشم نمی‌خورد و تنها بر روی درب کاپوت اثراتی به منظور افزایش حس هیجان مشاهده می‌شود.

دو ردیف چراغ LED دی‌لایت نیز با ساده‌ترین شکل در جناحین تحتانی سپر تعبیه شده‌اند. به طور کلی نمای روبرو آریزو 5 با وجود بهره‌گیری از اِلمان‌های اندک، شمایل دلنشینی داشته و به احتمال زیاد مورد پسند مشتریان ایرانی واقع خواهد شد.


چراغ‌های اصلی در دو طرف جلوپنجره آرام گرفته‌اند و حد فاصل این دو تنها به یک شکاف باریک محدود می‌شود. گرافیک داخلی چراغ‌ها به گونه‌ای است که با نوار کرومی، هماهنگی و هارمونی مناسبی را پدید آورده‌اند.

در نمای جانبی طراحان تاکید بیشتری بر استفاده از خطوط حجمی داشته‌اند تا حس اسپرت بودن افزون‌تری را به بیننده القا کنند. خط شانه‌ای بالایی از روی چراغ عقب در راستای دستگیره درب‌ها تا حوالی گلگیر جلو با شیب ملایم تداوم داشته است. همچنین یک چین‌خوردگی حجمی دیگر نیز در بخش میانه پایینی درب‌ها، از نزدیکی‌های گلگیر عقب با شیب تقریبا یکسان نسبت به خط بالایی، تا حوالی گوشه تحتانی گلگیر جلو ادامه یافته است.


نوع طراحی رینگ‌های 16 اینچی نیز وجهه زیبایی داشته و بر افزایش میزان جذابیت بصری نمای جانبی خودرو تاثیر مثبتی دارد. طول نسبتا کوتاه درب صندوق عقب به همراه شیب ستون C، تداعی‌گر یک خودروی فستبک اسپرت در ذهن طرفداران خودرو خواهد بود.

طراحی فریم پنجره‌ها نیز حالت تقریبا متقارن داشته و ضلع پایینی آن با رنگ کروم پوشش داده شده است تا جذابیت دیداری آن افزایش یابد. نوع طراحی نمای عقب آریزو5 هوشمندانه بوده و ضمن سادگی، جذاب و زیبا به نظر می‌رسد. فرم چراغ‌های پشت آریزو5 بسیار شبیه به انواع به کار گرفته شده در هیوندای النترا هاچبک بوده و می‌توان گفت از روی آنها الگوبرداری شده است.

طراحان آریزو 5 سعی کرده‌اند تا با ایجاد برجستگی و فرورفتگی‌های مختلف بر روی سپر و درب صندوق عقب، به نحوی چشم بیننده را فریب داده و ظاهری فریبا را در ذهن بیننده از نمای پشت های آریزو 5 ایجاد نمایند. انصافا به نسبت هم موفق بوده‌اند. در پایین‌ترین بخش از سپر عقب نیز یک قطعه پلاستیکی مشکی رنگ با حاشیه‌های منحنی به چشم می‌خورد که در دو انتهای کناری خود به چراغهای مه شکن-شب‌نمای باریک و کشیده مزین شده است.


در مجموع می‌توان به طراحی ظاهری چری آریزو 5 نمره قبولی داد. این خودرو ظاهری عامه‌پسند داشته و به راحتی می‌تواند نظر مشتریان ایرانی را به خود جلب نماید.

ابعاد بدنه آریزو5 به شرح زیر است:


طول: 4532 میلی­متر، عرض: 1814 میلی­متر، ارتفاع: 1487 میلی­متر

طراحی داخلی و کابین چری آریزو5

در داخل کابین به تبعیت از نمای ظاهری خودرو، سعی شده تا حس و حالی اسپرت به سرنشینان انتقال داده شود. کیفیت متریال به کار رفته در فضای داخلی به ویژه در بخش داشبورد و پنل درب‌ها در قیاس با سایر محصولات چینی موجود در بازار کیفیت تقریبا بهتری دارد. البته نمی تواند مشتریان سخت پسند را راضی نگه دارد.

ضمنا به دلیل قیمت نسبتا بالاتر آریزو5 در مقایسه با بسیاری دیگر از خودروهای سدان چینی موجود در کشور، بهره‌مندی از یک کابین خوش‌ساخت و باکیفیت‌تر، حداقل انتظار مشتریان از این خودرو باشد؛ چرا که شاید کیفیت متریال کابین آریزو 5 (در ازای بهای پرداختی) چندان خرسندکننده به نظر نرسد.

صفحه نمایشگر لمسی 7 اینچی نیز که این روزها به لیست تجهیزات رفاهی اکثر خودروها اضافه شده است و آریزو 5 (به جز نسخه پایه) نیز از این قاعده مستثنی نیست. در دو طرف صفحه نمایشگر، دریچه‌های تهویه به صورت کشیده و بر روی سطوح شیبدار، به سمت راننده و سرنشین متمایل شده‌اند.


یک سری دکمه مربوط به سیستم مالتی مدیا به حالتی مایل و شیبدار، در پایین صفحه نمایشگر لمسی حول یک کلید چرخان به صف شده‌اند. در نواحی پایین‌تر کنسول میانی نیز دکمه‌های سیستم تهویه و سایر کلیدها حضور دارند. در جلوی اهرم تعویض دنده نیز یک فضای خالی مکعبی شکل وجود دارد که مکان بسیار مناسبی به جهت قرار دادن اشیایی همچون تلفن همراه خواهد بود.

غربیلک فرمان فرم مناسبی داشته و خوش‌دست به نظر می‌رسد؛ در مدل فول آپشن توسط پوشش چرم روکش شده است. پنل کیلومترشمار پشت غربیلک فرمان نمای زیبایی داشته و به صورت اسپرت طراحی شده است. یک صفحه نمایشگر TFT نیز در بین دو عقربه ساعت شمار و دور سنج حضور دارد تا راننده را نسبت به یک سری اطلاعات ضروری آگاه سازد.


فرم صندلی‌های این خودرو به نسبت محصولات وطنی بهتر بوده و پوشش آن نیز کیفیت مناسبی دارد. ضمن اینکه استراحتگاه بازویی تعبیه شده بین صندلی‌های جلو نیز با پوششی مشابه روکش شده و نرمی تقریبا مناسب و در حد انتظاری دارد. فضای مابین کنسول آرنج و پنل تعویض دنده هم توسط اهرم ترمز دستی و دو عدد جایگاه فنجان که یکی از آنها را جاسیگاری لیوانی شکل اشغال نموده، پر شده است.


متاسفانه فضای سر برای افرادی با قد بیش از 185سانتیمتر، هم در ردیف جلو و هم در ردیف عقب با محدودیت مواجه است و از این نظر نمی‌توان آریزو 5 را خودروی چندان آسایش بخشی دانست. با این حال، به دلیل فاصله محوری و عرض مناسب بدنه، آریزو 5 از نظر فضای پا، زانو و شانه‌ها، ظرفیت کافی را برای نشیمن چهار سرنشین بالغ در اختیار می‌گذارد.


گنجایش صندوق عقب چری آریزو 5 نیز معادل 430 لیتر است که نسبت به خودروی همچون تندر 90 با 510 لیتر فضای صندوق، کمی ناکافی به نظر می‌رسد. این فضا البته با خواباندن صندلی‌های ردیف عقب گسترش خواهد یافت.


چری آریزو5

در کل فضای داخلی آریزو 5 از نظر دیداری جلوه مناسبی داشته و می‌تواند نظر مثبت مشتریان را کسب نماید اما از نظر فضا و گنجایش کمی با محدودیت مواجه است.

تجهیزات، آپشن ها و امکانات رفاهی چری آریزو5

چری آریزو 5 مجهز به پیشرانه تنفس طبیعی، از نظر سطح امکانات و تجهیزات، به سه نسخه پایه(MT) ، لاکچری و اکسلنت تقسیم میشود. امکانات نسخه پایه به شرح زیر است:

 • قفل مرکزی با ریموت
 • سیستم بالارفتن اتوماتیک پنجره ها همراه با قفل درها (Power Window)
 • تنظیم برقی آینه های جانبی
 • سیستم تثبیت سرعت(کروز کنترل)
 • کنترل سیستم صوتی بر روی غربیلک فرمان
 • تنظیم صندلی راننده در 4 جهت
 • قابلیت تبدیل جمع شدن صندلی عقب بصورت یک پارچه
 • رادار عقب با 3 سنسور
 • چراغ ترمز LED
 • چراغ روشنایی در روز LED
 • چراغ راهنمایی کننده تا درب منزل
 • خاموش شدن اتوماتیک چراغها در صورت فراموشی
 • کمربند ایمنی 3 نقطه ای برای همه سرنشینان
 •  کیسه هوا برای دو سرنشین جلو
 • ترمز دیسکی برای چهار چرخ مجهز به ABS+EBD
 • سیستم هشدار دهنده و ضد سرقت ایموبلایزر

 

 • مدل لاکچری علاوه بر امکانات فوق، دارای تجهیزات ذیل نیز هست:
  سیستم استارت بدون کلید
 • بدون کلید
 • ریموت کنترل یدکی
 • تنظیم صندلی راننده در 6 جهت
 • روکش صندلی های شبه چرمی
 • صفحه نمایش 7 اینچی لمسی
 • نمایش خطوط کمکی پارک
 • چراغ روشنایی برای استفاده از سیستم استارت خودرو
 • سیستم رانندگی ECO
 • همگام سازی موبایل با سیستم صوتی

همچنین نسخه فول آپشن اکسلنت، به جز موارد فوق، از موارد زیر نیز بهره‌مند گشته است:

 • کولر برقی
 • سان روف برقی
 • خطوط کمکی پارک حساس به حرکت فرمان
 • غربیلک فرمان با روکش چرمی
 • سیستم نمایش میزان فشار باد تایرها
 • کیسه هوای جانبی و پرده‌ای
 • سیستم کمکی ترمز EBA
 • سیستم ضد لغزش TCS
 • سیستم پایداری الکترونیکی ESP
 • سیستم کمکی بالا رونده HHC

 

 آریزو5 توربو نیز از نظر امکانات شامل دو مدل لاکچری و اکسلنت است که تفاوت چندانی با نسخه تنفس طبیعی خود ندارند.

البته لازم به یادآوری است که با توجه به شرایط فعلی صنعت خودروسازی کشورمان در حال حاضر تمامی نسخه های مذکور در بازار کشورمان عرضه نمی شود.

مشخصات فنی و قوای محرکه چری آریزو5
آریزو 5 در کشورمان با دو پیشرانه 1.5 لیتری چهار سیلندر عرضه می‌شود که یکی از آنها به صورت تنفس طبیعی بوده و دیگری به توربوشارژ مجهز است.

پیشرانه تنفس طبیعی آریزو 5 قادر است تا توان خروجی معادل 116 اسب بخار را ایجاد نموده و 141 نیوتن-متر گشتاور را نیز چاشنی کار خود کند. لازم به ذکر است که حداکثر قدرت و گشتاور این پیشرانه به ترتیب در دورهای 6400rpm  و 4800 rpm ظاهر خواهند شد.


آریزو 5

پیشرانه توربوشارژ نیز دارای قدرتی معادل 145اسب بخار است. گشتاور حاصل از آن هم به رقم جالب توجه 210 نیوتن متر می‌رسد که آمار نسبتا قابل قبولی خواهد بود. انتقال نیروی حاصل از پیشرانه تنفس طبیعی به چرخ‌های جلو از طریق یک گیربکس دستی 5 سرعته و یا جعبه دنده اتوماتیک از نوع CVT صورت خواهد پذیرفت.


آریزو 5 با گیربکس دستی در زمان تقریبی 13تا 14ثانیه از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت دست خواهد یافت. این زمان برای نمونه اتوماتیک در حدود 15 ثانیه اعلام شده است.

تجربه رانندگی

معمولا در مورد خودروهایی که به موتور های کم حجم مجهزند، نمونه های دنده دستی عملکرد بهتری را نسبت به نمونه اتوماتیک ارائه می دهند و اساسا خودروهای هیجان انگیز تری (حداقل برای علاقه مندان به رانندگی) محسوب می شوند، اما با قاطعیت باید بگوییم که چری آریزو 5 موفق شده تا این اصل کلی را نقض کند.

همانطور که پیشتر گفته شد موتور آریزو 5 حداکثر قابلیت های خود را در دورهای بسیار بالا ارائه می دهد.

از این رو ضرایب سنگین دنده در رسیدن به چنین دورهای نقش مهمی ایفا می کنند، اما مهندسان چری در واقع مسائل اقتصادی و مصرف سوخت را اولویت خود قرار داده اند و ضرایب دنده های 4 و 5 را بسیار بسیار سبک در نظر گرفته اند.

به نوعی که در ارتفاع تهران که منجر به افت توان نسبت به سطح دریا می شود، عملا رانندگی با دنده 5 توجیهی ندارد، چرا که موتور در حالت دنده مُرده قرار می گیرد.

ضریب دنده 4 هم چندان تعریفی ندارد و عملا در نقش اوور درایو عمل می کند، به عبارت دیگر، در صورت نیاز به سبقت گیری و شتاب گیری کاملا معمولی، بهتر است به سراغ دنده 3 بروید که ضریب سنگین تری دارد.

اما فاصله این دنده هم تا دنده 2 بسیار زیاد است، به نوعی که دور موتور 6500 در دنده 2 عملا به حدود 4000 در دنده 3 تبدیل می شود و این اختلاف زیاد انجام معکوس هایی از 3 به 2 را بسیار سخت می کند، چرا که فشار زیادی به موتور وارد می شود.

از طرف دیگر در زمان شتاب گیری نیز پس از رسیدن به ردلاین با دنده 2 ، شاهد افت بسیار شدید دور موتور و خارج شدن از محدوده حداکثر توان هستیم که به سکته کردن خودرو در روند شتاب گیری منجر می شود.

این وضعیت به گونه ای بغرنج است که برای سبقت گرفتن در مسیرهای پر شیب جاده چالوس با چری آریزو 5، ناچار هستید تا بیشتر اوقات دنده 2 خودرو را حفظ کنید و موتور در دقایق متمادی در دور های بین 4000 تا 6000 دور فریاد می کشد.

در رانندگی اتوبانی نیز شرایط چندان بهتر نیست. مگر آنکه کاملا از خیر شتاب گیری و سبقت گیری بگذرید و بخواهید با دنده 4 کروز کنید تا مصرف سوخت به حداقل خود کاهش یابد.

البته با رسیدن به شمال به سبب کاهش ارتفاع و افزایش فشار هوا، شرایط کمی بهتر می شود و ضعف قدرت موتور کمتر به دید می آید اما مسلما جز خطه شمالی و جنوبی کشورمان که ارتفاعی نزدیک به سطح آب های آزاد دارند، در سایر نقاط کشور کمبود توان و سبک بودن ضرایب دنده برای خریداران آریزو 5 دستی کاملا ملموس و آزار دهنده خواهد بود.

طبیعتا در نسخه اتوماتیک نیز شرایط چندان بهتر نیست اما به لطف وجود گیربکس CVT با گستره وسیع تری از ضرایب انتقال نیرو مواجه هستیم و مشکل ناهماهنگی میان دنده ها که در نسخه دستی بسیار چشمگیر است، برای مدل اتوماتیک وجود ندارد.

در مقابل نسخه اتوماتیک یک ضعف کاملا محسوس دارد که به کُندی حرکت در آغاز شتاب گیری مربوط می شود، در واقع گیربکس نسبت به هر فشار ناگهانی بر روی پدال گاز، واکنش ضعیفی دارد و این نقص ظاهرا به ایراد ذاتی گیربکس CVT  مربوط می شود. چرا که در این سیستم، پولی ها به چند لحظه زمان برای تنظیم فاصله خود نیاز دارند و نمی توانند کاملا سریع و دقیق واکنش نشان دهند.

چنین مشکلی به هدر رفت زمانی در حدود 2 ثانیه در ابتدای حرکت (شتاب گیری صفر تا صد) منجر می شود و در زمان نیاز به سبقت گیری نیز، پیش بینی دقیق واکنش گیربکس آسان نیست.

 

جالب تر آنکه علیرغم مکث اولیه، در شتاب گیری شاهد هستیم که مدل اتوماتیک می تواند زودتر از مدل دستی چری آریزو 5 به سرعت 140 کیلومتر در ساعت دست یابد و این مسئله مستقیما به ضریب بسیار سبک دنده 3 مدل دستی و ذکاوت گیربکس CVT نسخه اتوماتیک در حفظ حداکثر دور موتور مربوط می شود.

بنابراین در حالی که در صفر تا صد برتری با مدل دنده ای چری آریزو 5 بود، اما در شتاب گیری میانی (80 تا 140 کیلومتر در ساعت) که اتفاقا برای سبقت گیری از اهمیت ویژه ای برخوردار است، نسخه اتوماتیک کاملا سریعتر ظاهر می شد.

شاید تصور کنید که پرداختن زیاد به معقوله شتاب برای چنین خودرویی صحیح نیست، اما کافیست بدانید که در طول تست در جاده چالوس، کم نمانده بود همین مشکلات به ظاهر کم اهمیت، به وقوع تصادف با چری آریزو 5 منجر شود، چرا که مکث و تاخیر مدل اتوماتیک و مشکلات مهندسی گیربکس مدل دستی، فرار از موقعیت های خطرناک را با چری آریزو 5 بسیار مشکل می کند.

این سدان سایز متوسط چینی البته از نظر هندلینگ، دقت فرمان و کیفیت سواری در مواجه با جاده های زبر عملکرد درخشانی از خود نشان می دهد.

البته بخشی از هندلینگ خوب به دقت سامانه ESP چری آریزو 5 مربوط می شود که می تواند کم فرمانی را بسیار سریع تشخیص داده و از تشدید آن جلوگیری کند.

طبیعتا در نسخه های غیر فول چری آریزو 5 که ESP وجود ندارد، تمایل خودرو به کم فرمانی در پیچ های بزرگ و بیش فرمانی در مانورهای ناگهانی دور از ذهن نخواهد بود.

 

 

اما به دلیل سادگی سیستم تعلیق، شتاب جانی چری آریزو 5 قابل تحمل توسط این خودرو چندان بالا نیست و در سطح سایر خودروهای موجود در بازار قرار می گیرد و در زمان مواجه با چاله های عمیق یا سرعت گیر های باریک، سادگی تعلیق عقب مانع جذب کامل تکان های ناگهانی می شود.

از این رو تا زمانی که با دست انداز های ناجور یا مسیرهای سربالایی مواجه نباشید، می توان از سواری و رانندگی با چری آریزو 5 رضایت داشت.

 

 

تنها نکته ای که در طول سفر کمی با چری آریزو 5 نگران کننده به نظر می رسید، افت و خیز قدرت ترمز مدل اتوماتیک بود که گاها در سرعت های پایین کمی نامطمئن ظاهر می شد و پدال ترمز حالتی شبیه به چوب شدن (ناشی از اشکال در بوستر) را از خود نشان می داد و یا در انتهای سفر، از قدرت ترمز گیری مدل اتوماتیک کاسته شده بود. اشکالی که می توانست به دلیل ضعیف شدن لنت های ترمز باشد.

در مجموع آریزو 5 خودرویی مناسب برای رانندگی آرام، قانون مدار و بدور از هیجان است، مشخصات موتور و گیربکس به نوعی است که اجازه پذیرش ریسک های عجیب و غریب برای سبقت گیری در جاده های دوبانده را نمی دهد.

 

 

مصرف سوخت چری آریزو 5 به گونه ای است که نمونه اتوماتیک حدود 1 الی 2 لیتر در صد کیلومتر بیشتر از مدل دستی بنزین مصرف می کند. موردی که مستقیما از اتلاف توان گیربکس CVT و ناشی می شود.

با این حال در شرایط مختلف رانندگی مصرفی میانگینی بین 6.9 الی 14.0 لیتر در صد کیلومتر روی نمایشگر پشت آمپر نقش بسته بود که نسبت به سایر خودروهای موجود در این کلاس، کاملا معمولی به نظر می رسد.

رقبا و محصولات مشابه چری آریزو5

از جمله رقبای آریزو5 در بازار ایران میتوان به مزدا3، هیوندای النترا، لیفان820، ام جی 360، بسترن B30 و کیا سراتو سایپا اشاره کرد.
قیمت بازارآریزو5

هم اکنون مدیران خودرو توربو چری آریزو 5 را در بازار کشورمان عرضه می کند. این خودرو در شرایط فروش مدیران خودرو از قیمتی در حدود 400 میلیون تومان برخوردار است.

مزایا و معایب چری آریزو5

نکات مثبت

 • طراحی ظاهری مناسب
 • ایمنی مناسب در مقایسه با رقبا
 • امکانات مناسب در نسخه اکسلنت
 • هندلینگ خوب
 • عملکرد خوب مدل توربو
 • گارانتی طولانی مدت پنج ساله (150 هزار کیلومتر)

 

نکات منفی

 • کابین نه چندان جادار
 • کیفیت نامناسب متریال فضای داخلی به نسبت قیمت
 • شتاب ضعیف مدل تنفس طبیعی
 • حساسیت نسخه توربو نسبت به کیفیت بنزین
 • سواری نسبتا خشک و ضعف سیستم فنربندی نیمه مستقل در چرخ های عقب
 • عملکرد نه چندان ایده آل گیربکس سی وی تی در نسخه اتوماتیکنظرات
 
 
Captcha