021-88522701

قیمت خودروهای وارداتی در آستانه پایین آمدن است؟!

قیمت خودروهای وارداتی در آستانه پایین آمدن است؟!

اتومبیل‌های وارداتی دپو شده، می‌توانند بر اساس معیارهای امروز گمرک و پرداخت جریمه‌های مالیات و بدهی‌های پارکینگ، ترخیص شوند.

بر اساس خبرهای منتشر شده، دولت قصد دارد خودروهای دپو شده در گمرک را ترخیص کند؛ این امر به احتمال زیاد باعث بوجود آمدن یک شیب منفی نه چندان شدید در شاخص‌های قیمت خودروهای وارداتی خواهد شد. دی ماه سال جاری (1397)، پس از چندین ماه بلاتکلیفی، بلاخره مصوبه هیئت دولت در خصوص اتومبیل‌های دپو شده در گمرک منتشر شد. بر اساس این مصوبه، اتومبیل‌های وارداتی دپو شده، می‌توانند بر اساس معیارهای امروز گمرک و پرداخت جریمه‌های مالیات و بدهی‌های پارکینگ، ترخیص شوند. البته ناگفته نماند پس از انتشار مصوبه دولت، بانک مرکزی بیان کرد که ترخیص خودرو بدون انتقال ارز باید صورت گیرد که این امر باعث پیچیدگی این امر خواهد شد. همچنین اتومبیل‌هایی که از پیشرانه‌هایی با حجم بالای 2500 سی سی بهره می‌برند، شامل این مصوبه نمی‌شوند.

ترخیص خودرو

واردات با دلار 8500 تومانی!

بر اساس مصوبه دولت و بانک مرکزی که در 20 دی ماه امسال منتشر شد، افراد برای ترخیص اتومبیل‌های خود از گمرک، باید اقدام به پرداخت مابه التفاوت ارز 4200 تا 8500 تومانی کنند. مهدی دادفر دبیر انجمن وارد کنندگان خودرو، در خصوص مصوبه اخیر دولت گفت: متاسفانه این مصوبه هیات دولت همانند بسیاری از مصوبه‌ها بی اثر بوده و در حالیکه در اواسط دی ماه تصویب و توسط رسانه‌ها منتشر شد ولی این اتفاق تاثیری نداشته و هنوز تاثیر خاصی از آن را در عمل ندیدیم. وی در ادامه افزود: در حالیکه مشخص نیست دولتی‌ها بر چه اساسی با این موضوع مخالفت می‌کنند، حدود 17 هزار خودرو در گمرکات کشور دپو شده است. به نظر می‌رسد که دولت بیشتر قصد مانور داشت و قصد آرام کردن مردم را داشتند چرا که اگر بنا بر عملیاتی کردن بود شاهد این وضعیت نبودیم. دبیر انجمن وارد کنندگان خودرو در پاسخ به سوالی پیرامون وضعیت قیمتی خودروهای خارجی گفت: به نظر می‌رسد که با توجه به وضعیت فعلی شاهد افزایش قیمت 20 درصدی در پایان سال باشیم و البته در حال حاضر نیز مشتری برای این خودروها وجود دارد. در حالیکه بعضی از افراد معتقدند که افزایش قیمت فعلی مقطعی است ولی باید بپذیریم که قیمت خودروهای خارجی همراه با نرخ ارز افزایش پیدا می‌کند.

بازار شب عید نزدیک است!

در آستانه بازار شب عید هستیم و افرادی که در این بازار پر تلاتم به دنبال ماهیگری در آب گل‌آلود هستند. از همین رو مجموعه الوچک به شما پیشنهاد می‌کند در زمان خرید خودرو حتما از کارشناسان متخصص استفاده کنید تا بتوانید هنگام معامله هوشمندانه‌تر و بهتر تصمیم بگیرید.

نظرات
 
 
Captcha