021-88522701

20 خودرو پرفروش سال 2018 اعلام شد.

20 خودرو پرفروش سال 2018 اعلام شد.

۲۰ خودروِ پرفروش جهان در سال ۲۰۱۸ معرفی شد؛ این خودروها از ۹ نماینده ژاپنی درکنار مدل‌هایی از آلمان، آمریکا، کره‌جنوبی و یک محصول چینی تشکیل می‌دهند.

هر ساله براساس گزارش مجموعه Global Auto، بیست خودرو پرفروش جهان معرفی می‌شوند؛ ما هم بر همین اساس در ادامه پرفروش‌ترین اتومبیل‌های جهان در سال 2018 را باهم بررسی می‌کنیم. این اطلاعات با بررسی بیش از ۳۰۰ منبع معتبر فراهم شده است.

۲۰. نیسان سیلفی

میزان فروش: ۴۶۷ هزار و ۳۰۶ دستگاه

قیمت پایه‌ی مدل استاندارد: حدود ۱۷ هزار دلار

خودرو نیسان سیلفی (Sylphy) از سال ۲۰۰۰ تا به امروز، در سه نسل مختلف تولید شده است. سیلفی که در بازار کشورهای مختلف با نام‌های دیگر از جمله Sentra و Pulsar هم عرضه می‌شود، پرفروش‌ترین محصول نیسان پس از کراس‌اور قشقایی است. نیسان سیلفی ازجمله خودروهای محبوب‌ نیسان در چین و روسیه و کشورهای آسیایی دیگر، مثل تایوان و تایلند محسوب می‌شود. با اینکه نسل سوم نیسان سیلفی از سال ۲۰۱۲ تابه‌امروز تغییری نکرده است، فروش این سدان کوچک در سال گذشته در‌مقایسه‌با سال ۲۰۱۷ تا ۱۵.۵ درصد افزایش داشته است.

۱۹. وولینگ هونگ‌گوانگ

فروش: ۴۸۰ هزار و ۴۵۵ دستگاه

قیمت پایه‌ی مدل استاندارد: حدود ۹ هزار دلار

ون هونگ‌گوانگ (Hongguang) محصول اتحاد SAIC.GM.Wuling می‌باشد. این مجموعه براساس همکاری نزدیک شرکت‌های خودروسازی شانگهای (SAIC) و جنرال موتورز و همچنین وولینگ موتورز تشکیل شده است و نزدیک به ۱۶ سال از فعالیتش می‌گذرد. مدل ۲۰۱۸ هونگ‌گوانگ اواسط سال گذشته‌ی میلادی برای فروش عرضه شد که حاصلش کاهش فروش ۹.۹ درصد درمقایسه‌ با سال ۲۰۱۷ است. اگر عرضه این ون زودتر آغاز می‌شد، به‌راحتی می‌توانست در جایگاه پانزدهم این فهرست قرار گیرد.

وولینگ هونگ‌گوانگ

۱۸. کیا اسپورتیج

فروش: ۴۸۲ هزار و ۶۲۳ دستگاه

قیمت پایه‌ی مدل استاندارد: حدود ۲۴ هزار دلار

در سال ۲۰۱۸، کیا اسپورتیج نیو فیس بسیار موفق ظاهر شد و با ۱۲.۱ درصد بیشترین رشد فروش را پس از نیسان سیلفی ثبت کرد.

کیا اسپورتیج

۱۷. نیسان قشقایی

فروش: ۵۱۳ هزار و ۱۹۲ دستگاه

قیمت پایه‌ی مدل استاندارد: حدود ۲۲ هزار دلار

نیسان قشقایی که هم‌اکنون در نسل سوم خود به‌سر می‌برد و هیچ‌وقت جزء پرفروش‌ترین خودروها در کشورهای مختلف نبوده است؛ اما این بار این کراس‌اور فروش بسیار خوبی داشته است و در بریتانیا به مقام چهارم پرفروش‌ترین خودرو سال 2018 دست پیدا کرده است.

نیسان قشقایی

۱۶. فولکس واگن لاویدا

فروش: ۵۱۳ هزار و ۳۷۱ دستگاه

قیمت پایه‌ی مدل استاندارد: حدود ۲۳ هزار دلار

لاویدا (Lavida) به‌لطف تقاضای کم‌نظیر در چین، پرفروش‌ترین سدان بزرگ‌ترین گروه خودروسازی آلمان است. نسل اول و دوم فولکس واگن لاویدا به‌ترتیب در سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ عرضه شدند. نسل سوم محصول اواسط سال ۲۰۱۸ است؛ به‌همین‌دلیل، درمقایسه‌با سال ۲۰۱۷ فروشش ۰.۸ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

فولکس واگن لاویدا

۱۵. هوندا آکورد

فروش: ۵۱۳ هزار و ۶۵۳ دستگاه

قیمت پایه‌ی مدل استاندارد: حدود ۲۴ هزار دلار

هوندا آکورد (Accord) همیشه در فهرست خودروهای پرفروش جهان قرار دارد. مریکایی‌ها با خرید ۲۱۸،۰۷۱ دستگاه هوندا آکورد در سال ۲۰۱۸، همچنان هوادار پروپاقرص این سدان ژاپنی هستند. نسل دهم هوندا آکورد با تجهیز به انواع سیستم‌های ایمنی و رفاهی مدرن به‌صورت استاندارد، یازدهمین خودروِ محبوب آمریکا در سال گذشته‌ی میلادی بود.

هوندا آکورد

۱۴. تویوتا هایلوکس

فروش: ۵۶۰ هزار و ۸۷۲ دستگاه

قیمت پایه‌ی مدل استاندارد: حدود ۱۸ هزار دلار

تویوتا هایلوکس (Hilux) یکی از وانت‌های باکیفیت و البته جان‌سخت‌ جهان بشمار می‌رود که از سال ۱۹۶۸ تاکنون، هشت نسل مختلف از آن تولید شده است. در سال ۲۰۱۷، تویوتا هایلوکس فیس‌لیفت شد تا فروشش سر به فلک بکشید. استراتژی مسئولان تویوتا در فروش درخورتوجه هایلوکس بسیار جالب است: مدل‌های ارزان‌تر هایلوکس در کشورهای نیازمند به پیکاپ سرسخت و مطمئن در وضعیت‌های مختلف، همچون خاورمیانه و استرالیا و نمونه‌های گران‌قیمت با تجهیزات رفاهی فراوان در آمریکا عرضه می‌شود.

تویوتا هایلوکس

۱۳. هیوندای توسان

فروش: ۵۷۴ هزار و ۵۴ دستگاه

قیمت پایه‌ی مدل استاندارد: حدود ۲۳ هزار دلار

کراس‌اور هیوندای توسان (Tuscon) که نسل سوم آن در سال ۲۰۱۶ عرضه شد، در سومین سال تولید، هنوز هم فروش بسیار خوبی دارد.

هیوندای توسان

۱۲. پیکاپ‌های RAM

فروش ۶۲۴ هزار و ۸۴۶ دستگاه

قیمت پایه‌ی مدل استاندارد: حدود ۲۷ هزار دلار

فقط فروش ۵۳۶،۹۸۰ دستگاه از پیکاپ‌های رم شامل مدل‌های سبک‌وسنگین ۱۵۰۰ و ۲۵۰۰ و ۳۵۰۰ به بازار ایالت متحده آمریکا مرتبط است. کانادا و کشورهای آمریکای‌جنوبی مشتری‌های دیگر پیکاپ‌های رم هستند.

پیکاپ‌های RAM

۱۱. هیوندای النترا

فروش: ۶۵۰ هزار و ۸۰۳ دستگاه

قیمت پایه‌ی مدل استاندارد: حدود ۱۸ هزار دلار

نسل ششم هیوندای النترا (Elantra) با ۷ خط‌ تولید در کشورهای مختلف، فروش کم‌نظیری در جهان داشته است. این سدان کوچک که برای مدل ۲۰۱۹ فیس‌لیفت شد، تقاضای چندانی در کشورهای اروپایی نداشته؛ به‌همین‌دلیل، خط‌تولید آن هم در این قاره راه‌اندازی نشده است.

هیوندای النترا

۱۰. شورولت سیلورادو

فروش: ۶۵۱ هزار و ۹۰ دستگاه

قیمت پایه‌ی مدل استاندارد: حدود ۲۸ هزار دلار

سال ۲۰۱۸ برای پیکاپ شورولت سیلورادو (Silverado) با موفقیت همراه نبود؛ اما با این وجود این پیک‌آپ قدرتمند چنان محبوب است که هنوز هم جزء پرفروش‌ترین اتومبیل‌های جهان بشمار می‌رود.

۹. تویوتا کمری

فروش: ۶۶۱ هزار و ۳۸۳ دستگاه

قیمت پایه‌ی مدل استاندارد: حدود ۲۴ هزار دلار

عرضه تویوتا کمری در ابتدای سال ۲۰۱۸، با کاهش فروش همراه شد اما با رشد ۳.۸ درصدی دو رتبه صعود کرد. البته، تویوتا کمری هنوزهم پرفروش‌ترین سدان بازار ایالات متحده‌ی آمریکا محسوب می‌شود.

تویوتا کمری

۸. فولکس واگن پولو

فروش: ۷۲۵ هزار و ۴۶۳ دستگاه

قیمت پایه‌ی مدل استاندارد: حدود ۲۰ هزار دلار

عرضه‌ی نسل ششم فولکس واگن پولو (Polo) در بهترین زمان ممکن برای محاسبه‌ی آمار فروش سالانه بود. نسل جدید پولو روزهای اول سال ۲۰۱۸ عرضه شد تا رکورد رشد فروش ۱۱.۳ درصدی را ثبت کند.

فولکس واگن پولو

۷. هوندا CR-V

فروش: ۷۴۷ هزار و ۶۴۶ دستگاه

قیمت پایه‌ی مدل استاندارد: حدود ۲۵ هزار دلار

CR-V در سال ۲۰۱۸، با کاهش فروش ۱.۵ درصدی رو‌به‌رو شد تا در جایگاه هفتم قرار بگیرد؛ البته نباید فراموش کرد که کاهش فروش این کراس‌اور ژاپنی درمقایسه‌ با مدل‌های دیگر چندان چشمگیر نیست. آمریکا و کانادا با تقاضای ۴۲۳،۰۰۰ دستگاه هنوزهم بزرگ‌ترین بازار هوندا CR-V هستند.

هوندا CR-V

۶. فولکس واگن گلف

فروش: ۷۸۹ هزار و ۵۱۹ دستگاه

قیمت پایه‌ی مدل استاندارد: حدود ۲۱ هزار دلار

فولکس واگن گلف (Golf) قطعا یکی از خودروهای مشهور و باسابقه‌‌ی جهان است که انتظار می‌رفت جزو پنج مدل پرفروش سال ۲۰۱۸ باشد.

فولکس واگن گلف

۵. فولکس واگن تیگوان

فروش: ۷۹۱ هزار و ۲۷۵ دستگاه

قیمت پایه‌ی مدل استاندارد: حدود ۲۳ هزار دلار

در بین محصولات مختلف فولکس واگن، معمولا فروش هاچ‌بک‌های پولو و گلف جلب‌توجه می‌کند؛ اما کراس‌اور کامپکت تیگوان (Tiguan) با رشد ۸.۶ درصدی فروش، موفق‌تر از تمام خودروهای این برند آلمانی عمل کرده است.

تیگوان

۴. هوندا سیویک

فروش: ۸۲۳ هزار و ۱۶۹ دستگاه

قیمت پایه‌ی مدل استاندارد: حدود ۱۹ هزار دلار

نسل دهم هوندا سیویک از سال ۲۰۱۶ تولید می‌شود. با وجود کاهش ۰.۷ درصدی در فروش جهانی، این خودروِ ژاپنی همچنان جایگاه چهارم سال گذشته‌اش را حفظ کرده است. ۰.۷ درصد کاهش فروش معادل حدود ۴،۵۰۰ دستگاه خودرو است که چندان باعث نگرانی نخواهد شد.

هوندا سیویک

۳. تویوتا RAV4

فروش: ۸۳۷ هزار و ۶۲۴ دستگاه

قیمت پایه‌ی مدل استاندارد: حدود ۲۶ هزار دلار

نسل دهم هوندا سیویک از سال ۲۰۱۶ تولید می‌شود. با وجود کاهش ۰.۷ درصدی در فروش جهانی، این خودروِ ژاپنی همچنان جایگاه چهارم سال گذشته‌اش را حفظ کرده است. ۰.۷ درصد کاهش فروش معادل حدود ۴،۵۰۰ دستگاه خودرو است که چندان باعث نگرانی نخواهد شد.

راو4

۲. فورد سری F

فروش: یک میلیون و ۸۰ هزار و ۷۵۷ دستگاه

قیمت پایه‌ی مدل استاندارد: حدود ۲۸ هزار دلار

پیکاپ‌های سری F فورد که در بین علاقه‌مندان خودروهای آمریکایی به پرفروش‌ترین خودروِ سبک جهان هم شهرت دارند، سال ۲۰۱۸ تا ۰.۴ درصد افزایش فروش را تجربه کرده‌اند.

سری F

۱. تویوتا کرولا

فروش: یک میلیون و ۱۸۱ هزار و ۴۴۵ دستگاه

قیمت پایه‌ی مدل استاندارد: حدود ۱۹ هزار دلار

شاید تویوتا کرولا (Corolla) در کشورهای مختلف جهان خودروِ منحصربه‌فردی نباشد؛ اما با اختلاف فروش بیش از ۱۰۰،۰۰۰ دستگاهی با سری F فورد، همچنان پرفروش‌ترین خودروِ جهان است. محصول پرطرفدار تویوتا که از سال ۱۹۶۶ تاکنون در ۱۲ نسل مختلف عرضه شده، در سال ۲۰۱۸ تا ۱.۷ درصد کاهش کاهش فروش را تجربه کرده است.

تویوتا کرولا

نظرات
 
 
Captcha