021-88522701

دلالان برنده کشمکش بین خودروسازان و مردم

دلالان برنده کشمکش بین خودروسازان و مردم

بسیاری از دلالان بازار خودرو پس از اعمال مصوبه جدید در خصوص قیمت خودروها، حاشیه امن درآمدهای کاذب خود را حفظ کردند.

به نقل از تسنیم، با اجرایی شدن ماده 4 آیین نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان که سبب شد تحویل خودروهای ثبت نامی به مردم از اول شهریور ماه تا 30 دی ماه با قیمت‌های گذشته صورت بگیرد بسیاری از دلالان بازار خودرو حاشیه امن درآمدهای کاذب خود را حفظ کرده و از نابسامانی این بازار بیشترین سود را بدست آوردند. در واقع این افراد با هدف فروش و کسب درآمد، در فروش اینترنتی خودروسازان شرکت کرده بودند و مصرف کننده نهایی محسوب نمی شوند. به تازگی وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام کرده است که به دنبال شناسایی و دریافت مالیات از این افراد است.

دلالان خودرو

به گفته یکی از مقامات مسئول در سازمان امور مالیاتی یک توافق اولیه با وزارت صمت صورت گرفته که بر اساس آن فهرست، مشخصات و کدملی خریدارانی که در طرح های پیش فروش شهریور تا دی ماه خودروسازان شرکت کرده اند، از سوی وزارت صمت در اختیار وزارت امور اقتصادی و دارائی قرار می‌گیرد تا مطابق با آن، خریدارانی که بیش از یک دستگاه خودرو خریداری کرده‌اند مشمول پرداخت مالیات از محل کسب درآمد از این پیش خریدها شوند. لازم به ذکر است دیگر اطلاعات مالی این افراد نیز بررسی می شود تا در صورت انجام اقدامات مشابه، ملزم به پرداخت مالیات شوند.
هدف سازمان امور مالیاتی از این اقدام جلوگیری از کسب سودهای کاذب از خرید و فروش خودروها بوده و این سازمان به دنبال مبارزه با عده ای است که بر روی نابسامانی های اخیر بازار موج سواری داشته و از این ناهنجاری اقتصادی سوء استفاده کرده اند.

نظرات
 
 
Captcha