021-88522701

بورگوارد BX5؛ خودروی اقتصادی که یک شبه لوکس شد!

بورگوارد BX5؛ خودروی اقتصادی که یک شبه لوکس شد!

قیمت بورگوارد BX5 در بازار ایران ۴۳۰ میلیون تا ۴۵۰ میلیون تومان اعلام شد.

شرکت کیان موتور وارنا نماینده‌ی رسمی بوگوراد در ایران است و اتوخسروانی در جایگاه واردکننده و فروشنده زیرنظر وارنا فعالیت می‌کند. خودروهای بورگوارد BX7 و بورگوارد  BX5 اواخر سال گذشته در ایران پیش‌‌فروش شدند. هنگام ثبت‌نام، موعد تحویل این خودورها بین یک تا سه ماه اعلام شده بود؛ اما به‌دلایلی ازجمله تحریم‌های آمریکا و وضع قانون ممنوعیت واردات خودرو توسط دولت، به‌جز تعدادی اندک تقریبا هیچ‌ کدام از خودروهای پیش فروش شده به‌دست خریداران خود نرسید. قبل از افزایش قیمت ارز در ایران، در ماه خرداد امسال، قیمت 300 میلیون تومانی برای بورگوارد BX7 و 240 میلیون تومانی برای بورگوارد BX5 اعلام شد.

قیمت بورگوارد BX5

قیمت نهایی تقریبا دو برابر بیشتر از قیمت اولیه است.

دوشنبه ۱۵ بهمن‌ ۱۳۹۷، مجموعه اتوخسروانی در یک مراسمی رسمی، دوباره بورگوارد BX5 را رونمایی کرد و قیمت نهایی این خودرو را حدود ۴۳۰،۰۰۰،۰۰۰ تا ۴۵۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان اعلام کرد. خریداران این آلمانی تازه وارد می‌توانند با پیش‌پرداخت  یورمی  170 میلیون تومان در طرح فروش بورگوارد BX5 شرکت کنند. بنابر اظهارات غیررسمی کارکنان اتوخسروانی، تعداد ۵۰ دستگاه بورگوارد Bx5 در گمرک وجود دارند و به‌زودی، ترخیص خواهند شد.

قیمت بورگوارد BX5

مشخصات بورگوارد BX5

کراس‌اور آلمانی-چینی بورگوارد BX5 از یک پیشرانه‌ی ۱.۸ لیتری استفاده می‌کند که این پیشرانه به فناوی TGDI مجهز است که در واقع به معنی ترکیب دو تکنولوژی توربوشارژ و پایش مستقیم سوخت است. این شاسی بلند نه چندان قوی در ۲ نسخه‌ی تک‌دیفرانسیل و دودیفرانسیل تولید می‌شود. مدل وارداتی از فناوری چهارچرخ متحرک و گیربکس اتوماتیک و تیپ ترونیک ۶ سرعته بهره می‌برد. موتور بورگوارد BX5 قادر است ۱۹۰ اسب‌بخار در دور موتور ۵،۵۰۰ دوربردقیقه نیرو و گشتاور ۲۸۰ نیوتن‌متر در دور موتورهای ۱،۷۵۰ تا ۱،۴۵۰ دور‌بردقیقه را تولید کند. این آمار جالب باعث می‌شود بنابر ادعای خود کمپانی بورگوارد، BX5 در زمانی درحدود ۹ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتربرساعت برسد و نهایت سرعت ۱۹۰ کیلومتربرساعت داشته باشد. همچنین میانگین مصرف سوخت این مدل را ۸.۵ لیتر در ۱۰۰ کیلومتربرساعت برآورد می‌کنند.

قیمت بورگوارد BX5

آپشن‌های بورگوارد BX5

از جمله امکانات و تجهیزات بورگوارد BX5 می‌توان به چراغ‌های LED روز، لامپ‌های جلوی زنون، آینه‌های جانبی مجهز به گرم‌کن و جمع‌کننده‌ی برقی، سقف پانارومیک، شیشه‌های آنتی UV، فرمان و صندلی‌های چرمی، سیستم تهویه‌ی هوای اتوماتیک دوگانه، نورپردازی داخل فضای کابین، گرم‌کن صندلی‌های جلو، تنظیم برقی ۸ جهته‌ی صندلی‌های جلو، سیستم کروزکنترل فعال، سیستم کیلس استارتر، ترمز پارک برقی، ترمز کمکی، فناوری حفظ خودرو در سربالایی (HAC) و سرپایینی (DAC)، دوربین ۳۶۰ درجه، چراغ ایمنی پارک، نمایشگر ۸ اینچی لمسی با جوی‌استیک کنترل کننده و همچنین همگام‌سازی تلفن‌همراه با نمایشگر دوربین پارک و نمایشگر پشت فرمان برای کامپیوتر سفری و سیستم صوتی JVC با ۹ بلندگو هماهنگ با سیستم‌عامل اندروید اشاره کرد.

قیمت بورگوارد BX5

نظرات
 
 
Captcha