021-88522701

قبل از خرید خودرو چه چیزهایی را باید بررسی کنیم؟

قبل از خرید خودرو چه چیزهایی را باید بررسی کنیم؟

کارشناسی وضعیت فنی و ظاهری خودرو

بررسی وضعیت فنی و ظاهری خودروهای دست دوم قبل از خرید آن‌ها یک امر ضروری است که هر خریداری باید به آن توجه کند؛ از همین رو قصد داریم در این نوشته کوتاه به برخی از مهم‌ترین شاخص‌ها در زمان خرید خودرو بپردازیم تا دفعه دیگر که برای خرید اتومبیل اقدام می‌کنید، بتوانید هوشمندانه‌تر خودرو مورد نظرتان را بررسی کنید. 

ظاهر خودرو را بررسی کنید.

وضعیت سلامت ظاهر اتومبیل یکی از شاخص‌های تاثیرگذار بر روی قیمت خودرو‌ها است؛ از همین رو پیشنهاد می‌کنیم قبل از هر چیزی وضعیت ظاهری خودرو را چک کنید. در صورتی که قسمتی از بدنه در پروسه صافکاری مجددا رنگ شده باشد، حتما ردی از خود به همراه گذاشته است. المان‌هایی همچون وجود خاک رنگ، ناهمواری در انعکاس نور و ناهمخوانی زاویه ذرات رنگ بر روی بدنه خودرو، نشان دهنده رنگ‌آمیزی مجدد در محل آسیب دیده است. برای خرید خودرو در روز اقدام نمایید زیرا تاریکی شب باعث پنهان ماندن بعضی از ایرادات خودرو می شود.

شاسی را چک کنید.

یکی از مهم‌ترین قسمت‌های خودرو که حتما باید بررسی شود، شاسی خودرو است. به زیر گلگیر‌ها به خوبی نگاه کنید و با چراغ قوه تمام قطعات را بررسی کنید؛ در صورت وجود هرگونه ترک و شکستگی بدانید که شاسی اتومبیل آسیب دیده است و قطعا خودرو از نظر هندلینگ وضعیت مناسبی ندارد. چندبار بر روی قسمت کمک فنر‌ها در جلو وزن خود را قرار دهید و فشار وارد کنید؛ در این حالت شما می‌توانید وضعیت فنر‌ها و کمک فنر‌ها را بررسی کنید. در هنگام وارد کردن فشار نباید صدای ناهنجاری به گوش برسد و از طرفی کمک فنر‌ها باید بتوانند حالت ارتجاعی خود را پس از اعمال فشار حفظ کنند.

کارشناسی خودرو

سابقه اتومبیل را بررسی کنید.

اگر سرویس‌های اساسی خودرو همچون تعویض روغن و فیلترها در مراکز معتبر انجام شده باشد، حتما یک نسخه از تمام تعمیرات و مشخصات خودرو وجود دارد که شما می‌توانید با بررسی آن‌ها از سوابق اتومبیل مورد نظرتان با خبر شوید.

با خودرو رانندگی کنید.

هیچ چیز مثل تست درایو یا همان آزمون رانندگی نمی‌تواند به شما در بررسی خودرو کمک کند. کمی با خودرو مد نظرتان رانندگی کنید، وضعیت هندلینگ، شتاب‌گیری و فنرپذیری آن را بسنجید و به صداهایی که از موتور خارج می‌شود حتما توجه کنید.

کارشناسی خودرو

دیاگ

استفاده از یک دستگاه دیاگ برای بررسی اطلاعات ECU یا همان کامپیوتر خودرو، می‌تواند داده‌های جامعی در خصوص وضعیت سلامت خودرو در اختیار شما قرار دهد. از همین رو همیشه پیشنهاد شده است که قبل از خرید اتومبیل جدید، آن را با بهره‌گیری از دستگاه‌های دیاگ یا دیاگنوسیس مورد سنجش قرار دهید.

برای کارشناسی تخصصی قبل از خرید خودرو، می‌توانید از خدمات تخصصی مجموعه الوچک استفاده کنید.

نظرات
 
 
Captcha