021-88522701

سوناتا 2020 با ظاهری مفهومی در ژنو رونمایی شد.

سوناتا 2020 با ظاهری مفهومی در ژنو رونمایی شد.

هیوندای سوناتا 2020 در نمایشگاه خودرو ژنو 2019 رونمایی شد.

نمایشگاه خودرو ژنو ۲۰۱۹ این روزها کانون توجه علاقه‌مندان به خودرو است. هر ساله در این نمایشگاه میزبان جدیدترین خودروهای رونمایی شده توسط خودروسازان است. امسال هیوندای سنگ تمام گذاشت و از نسل جدید سوناتا مدل 2020 رونمایی کرد. نسل هشتم سدان سوناتا با ظاهری متفاوت رونمایی شد تا بگونه‌ای هیوندای از زبان طراحی آینده خود نیز سخن گفته باشد. نسل هشتم سدان سایز متوسط هیوندای سوناتا ​​با ظاهری ظریف‌تر نسبت به نسل پیشین خود و معرفی زبان طراحی جدید برای برند خودروسازی کره جنوبی همراه شده است. این زبان طراحی که «Sensuous Sportiness» نام دارد، رویکرد ظاهری جدیدی ارائه می‌دهد که سعی دارد سوناتا را به کوپه چهاردر تبدیل کند؛ هر چند که این اصطلاح برای یک سدان، بسیار بحث‌برانگیز است. با اطمینان می‌توان گفت که هیوندای سوناتا ۲۰۲۰ طراحی بیرونی خود را از خودروی مفهومی Le Fil Rouge گرفته است که دقیقاً سال گذشته در نمایشگاه خودرو ژنو معرفی شد.

هیوندای سوناتا 2020

هیوندای هم‌اکنون اطلاعات زیادی درباره سوناتا ۲۰۲۰ در اختیار رسانه‌ها قرار نداده، اما می‌دانیم که ارتفاع این سدان ۳۰ میلی‌متر کاهش یافته و عرض آن ۲۵ میلی‌متر افزایش می‌یابد؛ درحالی‌که سوناتا ۴۵ میلی‌متر طول بیشتری نسبت به مدل کنونی دارد و فاصله محوری آن نیز به منظور بزرگ‌تر کردن کابین، ۳۵ میلی‌متر افزایش یافته است. سونگ یوپ لی، معاون ارشد این شرکت و رئیس مرکز طراحی هیوندای، اعلام کرد که اعمال سبک کوپه بر روی هیوندای سوناتا جدید، مشابه یک جشن بزرگ برای این خودرو محسوب می شود. صندوق عقب کوچک و حجیم و کاپوت کشیده، موجب ایجاد حس روانی سیال بودن و در عین حال تعادل برای بیننده می شود که در نهایت به جلوپنجره ای با مارک هیوندای ختم می شود. استفاده از چراغ های LED ، ظاهری بسیار شیک و مشتری پسند به این خودرو بخشیده است و کمتر کسی می تواند آن را زیبا قلمداد نکند.

هیوندای سوناتا 2020

تلاش های هیوندای برای جذابیت بخشیدن به سوناتا 2020، تنها به ظاهر خارجی محدود نمی شوند و هیوندای در درون کابین نیز فعالیت های مثبتی را انجام داده است. طراحان برای ساخت داشبورد، نیم نگاهی به وضعیت کابین هواپیما ها داشته اند و از همین رو صندلی ها برای نشستن راحت تر هستند، فرمان به خوبی با وضعیت راننده تنظیم می شود، و دریچه های تهویه هوا، وظیفه سرد سازی یا گرم سازی اتاق را به نحوی رضایت بخش، بدون آنکه سرنشینان آزار ببینند، انجام می دهند. صفحه نمایش سرگرمی، کاملا دیجیتال بوده و برای نشانگرهای پشت آمپر نیز هیوندای یک صفحه نمایش لمسی خازنی تدارک دیده است.

هیوندای سوناتا 2020

یکی از قابلیت‌هایی که هیوندای آن را تائید کرده، توانایی تبدیل گوشی هوشمند به کلید دیجیتال با دانلود اپلیکیشن مخصوص است. این اپلیکیشن با استفاده از فناوری میدان نزدیک (NFC)، در ارتباط با خودرو و باز کردن درها کمک می‌کند. هیوندای رونمایی رسمی از سوناتا ۲۰۲۰ را به ماه آینده در نمایشگاه خودرو نیویورک موکول کرده است.

نظرات
 
 
Captcha