021-88522701

قیمت گذاری و کارشناسی خودروهای هیوندای سوناتا

قیمت گذاری و کارشناسی خودروهای هیوندای سوناتا

کارشناسی 209 نقطه‌ای هیوندای سوناتا در محل

سوناتا، یکی از قدیمی‌ترین محصولات کمپانی خودروسازی هیوندای به حساب می‌آید که نسل اول آن در سال 1985 به بازارهای جهانی معرفی شد. سوناتا در واقع یک سدان متوسط به حساب می‌آید که به دلیل ظاهر تهاجمی خود همیشه جزء خودروهای محبوب هیوندای بشمار آمده است. اولین نمونه‌های هیوندای سوناتا در سال 2006 وارد بازار ایران شد که در واقع نسل پنجم این خودروها بودند. نسل پنجم تا سال 2010 در کشور عرضه شد و به دو موتور 2.4 لیتری و 3.3 لیتری مجهز بود. نسل ششم خودروهای هیوندای سوناتا که ظاهری متفاوت داشتند، توانست دل بسیاری از ایرانی‌ها را بدست بیاورد. به نحوی می‌توان گفت نسل ششم سوناتا، موفق‌ترین سدان سال‌های بین 2011 تا 2013 بود و در آن زمان هیچ خودرویی در ایران نمی‌توانست هندلینگ و آپشن‌های رفاهی مدرن را با قیمتی مناسب در قالب یک سدان خانوادگی و در عین حال اسپرت ارائه دهد. نسل بعدی این خودروها که به سوناتا LF ‌شناخته می‌شدند، در طیف گسترده‌ای از آپشن‌ها و امکانات رفاهی وارد بازار کشور شدند، این نسل تا سال 2017 عرضه شد و سال 2018 با ظاهری جدید و در قالب خودروهای هیبریدی توسط شرکت‌های واردکننده معرفی شد. هیوندای سوناتا همیشه جزء سدان‌های نیمه لوکس و البته مدرن شناخته شده است، همین موضوع باعث شده که کارشناسی این اتومبیل‌ها یک رویه تخصصی به حساب بیاید. مجموعه الوچک نیز با در نظر گرفتن طیف گسترده‌ای از مدل‌ها و تیپ‌های هیوندای سوناتا در ایران، این امکان را برای خریداران این خودروهای کره‌ای فراهم ساخته است تا با استفاده از خدمات تخصصی کارشناسی خودرو در محل بتوانند خرید مطمئن‌تری تجربه کنند.

کارشناسی سوناتا

کارشناسی فنی و دیاگ هیوندای سوناتا

اولین و قطعا مهم‌ترین مرحله کارشناسی خودروهای هیوندای سوناتا، تست دیاگ است. دیاگ هیوندای سوناتا این امکان را فراهم می‌سازد که اطلاعات سنسورهای ECU یا همان کامپیوتر خودرو را برای کارشناس خودرو به نمایش دربیاید. سپس کارشناس می‌تواند با بهره‌گیری از داده‌های ECU تمام مشکلات فنی و البته کارکرد واقعی خودروهای هیوندای سوناتا را تعیین کند. همانطور که می‌دانید امروزه بسیاری از سودجویان و دلالان بازار خودرو با کم کردن کیلومتر شمار اتومبیل‌ها، به نحوی سعی می‌کنند که آن‌ها را با قیمت بیشتری نسبت به ارزش واقعی بفروشند؛ به همین دلیل پیشنهاد می‌شود که قبل از خرید هر مدل از خودروهای هیوندای سوناتا، حتما از کارشناس برای بررسی وضعیت کارکرد خودرو کمک بگیرید. در نظر بگیریم که وضعیت فنی سیستم‌های خودرو یک معیار بسیار مهم در قیمت‌گذاری هیوندای سوناتا آن‌ها است. از همین رو برای تعیین قیمت خودروهای هیوندای سوناتا باید تمام سنسورهای اصلی ECU بررسی شود. اگر در تست دیاگ خطایی مشاهده شود، کارشناس سوناتا وظیفه دارد آن را به خریدار و فروشنده اعلام کند. بسیاری از اررورهای اعلام شده از سوی دستگاه دیاگ، ممکن است باعث ایجاد هزینه‌های هنگفت تعمیرگاهی برای خریدار خودرو شوند. همچنین دستگاه‌های دیاگ مدرن استفاده شده توسط کارشناسان مجموعه الوچک، قادر هستند موضوعاتی مثل باز شدن ایربگ یا کالیبره نبودن دوربین 360 درجه ماشین‌های کیا را مورد بررسی قرار دهند.

تست رنگ و وضعیت بدنه خودروهای هیوندای سوناتا

همانطور که می‌دانید هرگونه رنگ شدگی بدنه یا آسیب‌های سطحی مثل خط و خش‌های رنگ و حتی آثار صافکاری بدون رنگ، می‌تواند بر قیمت نهایی خودروی هیوندای سوناتا تاثیرگذار باشد. به همین دلیل پس از تست دیاگ، بدنه خودرو حتما باید بررسی شود. تشخیص صافکاری و نقاشی مجدد بدنه خودرو با بهره‌گیری از دستگاه‌های تشخیص رنگ تخصصی انجام می‌شود. کارشناس خودرو الوچک با در نظر گرفتن سگمنت خودرو تمام نقاط بدنه آن را با استفاده از دستگاه تشخیص رنگ مورد آنالیز قرار می‌دهد و گزارشی کامل از وضعیت سلامت ظاهری و بدنه خودرو به خریدار یا همان سفارش دهنده سرویس کارشناسی ارائه می‌دهد.

کارشناسی هیوندای سوناتا

بررسی آپشن‌های هیوندای سوناتا

پس از بررسی اطلاعات دیاگ و وضعیت بدنه خودروهای هیوندای سوناتا، در نهایت کارشناس خودرو الوچک اصالت آپشن‌های این اتومبیل‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهند؛ زیرا هیوندای سوناتا در سال‌های متفاوت معمولا در طیف گسترده‌ای از امکانات و تجهیزات رفاهی عرضه می‌شوند. در نظر بگیرید که اصالت آپشن‌ها یک امر بسیار مهم در قیمت‌گذاری خودروهای هیوندای سوناتا است. بر اساس شاخص‌ها و معیارهای قیمت‌گذاری در بازار، امکانات و تجهیزاتی که به صورت دستی بر روی خودروها نصب شده‌اند، فاقد ارزش مادی هستند و معمولا در پروسه قیمت‌گذاری خودروهای هیوندای سوناتا فقط آپشن‌های فابریک خودرو بر روی قیمت آن‌ها تاثیرگذار است.

برای بهره‌مندی از خدمات و سرویس‌های تخصصی الوچک در خصوص کارشناسی خودرو در غرب تهران، کارشناسی خودرو در شرق تهران، کارشناسی خودرو در شمال تهران، کارشناسی خودرو در مرکز تهران و کارشناسی خودرو جنوب تهران می‌توانید با ما تماس حاصل بفرمایید.

نظرات
 
 
Captcha  
علی
0
0
خیلی جالب بود