021-88522701

قیمت گذاری و کارشناسی رنو تلیسمان

قیمت گذاری و کارشناسی رنو تلیسمان

کارشناسی 209 نقطه رنو تلیسمان در محل

کلمه Talisman در لغت به معنای "طلسم" است و به چیزی اطلاق می‌شود که قدرتی جادویی دارد. تلیسمان / تالیسمان در واقع نماد تلاش دوباره شرکت خودروسازی رنو برای عرض اندام در بخش خودروهای لوکس است. رنو تلیسمان بی‌شک یکی از زیبا‌ترین خودروهای موجود در بازار ایران است که براساس زبان طراحی جدید این شرکت فرانسوی شکل گرفته است. رنو تالیسمان همزمان با عرضه جهانی به کشورمان نیز وارد و با استقبال بسیار خوب مشتریان روبرو شد. رنو تلیسمان در دو تیپ آپشنی E2 و E3 در بازار عرضه شده است. تیپ E2 تالیسمان تنها در فروش اول آن موجود بود. عدم وجود مواردی مانند سنسور جلو و نقطه کور، هدآپ، صندوق‌پران هوشمند، تهویه صندلی‌های جلو و و گرمکن جلو و عقب، ماساژور جلو، مانیتور بزرگ، صندلی‌های کامفورت و سیستم صوتی با کیفیت ازجمله کمبودهای تیپ E2 بود که رنو با ارائه تیپ E3 آن‌ها را برطرف کرد. سگمنت و پلتفرم استفاده شده در طراحی رنو تلیسمان با خودروهای کره‌ای و حتی آلمانی بسیار متفاوت است؛ از همین رو کارشناسی این خودرو یک امر کاملا تخصصی بشمار می‌رود که الوچک با در نظر گرفتن این مسئله اقدام به ارائه سرویس‌های تخصصی با بهره‌گیری از کارشناس خودرو حرفه‌ای و دستگاه‌های مدرن کرده است. 

کارشناسی فنی و دیاگ رنو تلیسمان

مهم‌ترین مرحله از پروسه کارشناسی تخصصی خودروهای رنو تلیسمان، تست دیاگ است. دیاگ تالیسمان این امکان را فراهم می‌سازد که اطلاعات سنسورهای ECU یا همان کامپیوتر خودرو را برای کارشناس خودرو به نمایش دربیاید. سپس کارشناس ماشین می‌تواند با بهره‌گیری از داده‌های ECU تمام مشکلات فنی و البته کارکرد واقعی خودروهای رنو تلیسمان را تعیین کند. همانطور که می‌دانید امروزه بسیاری از سودجویان و دلالان بازار خودرو با کم کردن کیلومتر شمار اتومبیل‌ها، به نحوی سعی می‌کنند که آن‌ها را با قیمت بیشتری نسبت به ارزش واقعی بفروشند؛ به همین دلیل پیشنهاد می‌شود که قبل از خرید هر مدل از خودروهای رنو تلیسمان، حتما از کارشناس برای بررسی وضعیت کارکرد خودرو کمک بگیرید. در نظر بگیریم که وضعیت فنی سیستم‌های خودرو یک معیار بسیار مهم در قیمت‌گذاری رنو تلیسمان آن‌ها است. از همین رو برای تعیین قیمت خودروهای رنو تلیسمان باید تمام سنسورهای اصلی ECU بررسی شود. اگر در تست دیاگ خطایی مشاهده شود، کارشناس رنو تلیسمان وظیفه دارد آن را به خریدار و فروشنده اعلام کند. بسیاری از اررورهای اعلام شده از سوی دستگاه دیاگ، ممکن است باعث ایجاد هزینه‌های هنگفت تعمیرگاهی برای خریدار خودرو شوند. همچنین دستگاه‌های دیاگ مدرن استفاده شده توسط کارشناسان مجموعه الوچک، قادر هستند موضوعاتی مثل باز شدن ایربگ یا کالیبره نبودن سیستم اتوپارک خودروهای رنو را مورد بررسی قرار دهند.

کارشناسی رنو تلیسمان

تست رنگ و وضعیت بدنه خودروهای رنو تالیسمان

همانطور که می‌دانید هرگونه رنگ شدگی بدنه یا آسیب‌های سطحی مثل خط و خش‌های رنگ و حتی آثار صافکاری بدون رنگ، می‌تواند بر قیمت نهایی خودروی تالیسمان تاثیرگذار باشد. به همین دلیل پس از تست دیاگ، بدنه خودرو حتما باید بررسی شود. تشخیص صافکاری و نقاشی مجدد بدنه خودرو با بهره‌گیری از دستگاه‌های تشخیص رنگ تخصصی انجام می‌شود. کارشناس خودرو الوچک با در نظر گرفتن سگمنت خودرو تمام نقاط بدنه آن را با استفاده از دستگاه تشخیص رنگ مورد آنالیز قرار می‌دهد و گزارشی کامل از وضعیت سلامت ظاهری و بدنه خودرو به خریدار یا همان سفارش دهنده سرویس کارشناسی ارائه می‌دهد.

تست رنگ تالیسمان

بررسی آپشن‌های رنو تلیسمان

پس از بررسی اطلاعات دیاگ و وضعیت بدنه خودروی تلیسمان، در نهایت کارشناس خودرو الوچک اصالت آپشن‌های این اتومبیل‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهند؛ زیرا همانطور که گفته شد تالیسمان در سال‌های اخیر در دو طیف آپشن وارد کشور شده است. در نظر بگیرید که اصالت آپشن‌ها یک امر بسیار مهم در قیمت‌گذاری خودروهای رنو تالیسمان است. بر اساس شاخص‌ها و معیارهای قیمت‌گذاری در بازار، امکانات و تجهیزاتی که به صورت دستی بر روی خودروها نصب شده‌اند، فاقد ارزش مادی هستند و معمولا در پروسه قیمت‌گذاری خودروهای رنو تلیسمان فقط آپشن‌های فابریک خودرو بر روی قیمت آن‌ها تاثیرگذار است.

دیاگ تالیسمان

برای بهره‌مندی از خدمات و سرویس‌های تخصصی الوچک در خصوص کارشناسی تخصصی خودرو در غرب تهران، کارشناسی تخصصی خودرو در شرق تهران، کارشناسی تخصصی خودرو در شمال تهران، کارشناسی تخصصی خودرو در مرکز تهران و کارشناسی تخصصی خودرو جنوب تهران می‌توانید با ما تماس حاصل بفرمایید.

نظرات
 
 
Captcha  
علی
0
0
ممنون از اطلاعات خوبی که دادنین