021-88522701

در کارشناسی مزدا 3 چه چیزهای بررسی می‌شود؟

در کارشناسی مزدا 3 چه چیزهای بررسی می‌شود؟

کارشناسی تخصصی مزدا 3

مزدا 3 یکی از پرطرفدارترین و البته خوش فروش‌ترین سدان‌های کامپکت بازار کشور شناخته می‌شود که به نحوی هیچ رقیبی برای آن نمی‌توان معرفی کرد. مزدا 3 در سال 1386 به صورت رسمی در ایران مونتاژ شد تا تبدیل به اولین سدان اسپرت داخلی شود. در سال 1389 شرکت بهمن موتور پس از موفقیت مزدا 3، اقدام به تولید نسخه فیس لیفت آن کرد که مزدا 3 نیو نام گذاری شد. از آن زمان تاکنون مزدا 3 نیو به عنوان یکی از پرفروش‌ترین خودروهای نسبتا لوکس ایران شناخته می‌شود. مزدا 3 تا به حال در تیپ‌های مختلف به بازار عرضه شده که هرکدام از به امکانات و آپشن‌های متفاوتی مجهز هستند. به جز مدل دنده‌ای که مجهز به موتور 1.6 لیتری بود تمام مدل‌های مزدا 3 از موتورهای ۴ سیلندر MZR MAZDA با حجم 2000 سی‌سی استفاده می‌کنند. پیشرانه دو لیتری مزدا 3 قادر است بیش از 140 اسب بخار و حدود 187 نیوتون متر گشتاور تولید کند. مزدا 3 هم مانند بسیاری از سدان‌های اسپرت بازار، مجهز به سیستم‌ها و قطعات حساسی است که قبل از خرید باید مورد بررسی قرار بگیرند. این موضوع سبب گردیده که مجموعه الوچک با بهره‌گیری از دانش تخصصی در حوزه کارشناسی خودروهای لوکس، سرویس‌های منحصر به فردی برای کارشناسی خودروهای مزدا 3 در نظر بگیرد. کارشناس خودرو الوچک قادر است با بررسی تمام شاخص‌های تاثیرگذار بر روی قیمت مزدا 3، بستر مطمئنی برای خریداران این خودرو فراهم سازد. 

کارشناسی فنی و تست دیاگ مزدا 3

اولین و قطعا شاخص‌ترین بخش کارشناسی خودروهای مزدا 3، تست دیاگ و بررسی وضعیت فنی آن‌ها است. دیاگ مزدا 3 این امکان را فراهم می‌سازد که اطلاعات سنسورهای ECU یا همان کامپیوتر خودرو را برای کارشناس خودرو به نمایش دربیاید. سپس کارشناس می‌تواند با بهره‌گیری از داده‌های ECU تمام مشکلات فنی و البته کارکرد واقعی خودروهای مزدا 3 را تعیین کند. همانطور که می‌دانید امروزه بسیاری از سودجویان و دلالان بازار خودرو با کم کردن کیلومتر شمار اتومبیل‌ها، به نحوی سعی می‌کنند که آن‌ها را با قیمت بیشتری نسبت به ارزش واقعی بفروشند؛ به همین دلیل پیشنهاد می‌شود که قبل از خرید هر مدل از خودروهای مزدا 3، حتما از کارشناس برای بررسی وضعیت کارکرد خودرو کمک بگیرید. در نظر بگیریم که وضعیت فنی سیستم‌های خودرو یک معیار بسیار مهم در قیمت‌گذاری مزدا 3 آن‌ها است. از همین رو برای تعیین قیمت خودروهای مزدا 3 باید تمام سنسورهای اصلی ECU بررسی شود. اگر در تست دیاگ خطایی مشاهده شود، کارشناس مزدا 3 وظیفه دارد آن را به خریدار و فروشنده اعلام کند. بسیاری از اررورهای اعلام شده از سوی دستگاه دیاگ، ممکن است باعث ایجاد هزینه‌های هنگفت تعمیرگاهی برای خریدار خودرو شوند. همچنین دستگاه‌های دیاگ مدرن استفاده شده توسط کارشناسان مجموعه الوچک، قادر هستند موضوعاتی مثل باز شدن ایربگ یا لگ سیستم گیربکس ماشین‌های مزدا 3 را مورد بررسی قرار دهند. 

کارشناسی مزدا 3

تست رنگ و وضعیت بدنه خودروهای مزدا 3

همانطور که می‌دانید هرگونه رنگ شدگی بدنه یا آسیب‌های سطحی مثل خط و خش‌های رنگ و حتی آثار صافکاری بدون رنگ، می‌تواند بر قیمت نهایی خودروی مزدا 3 تاثیرگذار باشد. به همین دلیل پس از تست دیاگ، بدنه خودرو حتما باید بررسی شود. تشخیص صافکاری و نقاشی مجدد بدنه خودرو با بهره‌گیری از دستگاه‌های تشخیص رنگ تخصصی انجام می‌شود. کارشناس خودرو الوچک با در نظر گرفتن سگمنت خودرو تمام نقاط بدنه آن را با استفاده از دستگاه تشخیص رنگ مورد آنالیز قرار می‌دهد و گزارشی کامل از وضعیت سلامت ظاهری و بدنه خودرو به خریدار یا همان سفارش دهنده سرویس کارشناسی ارائه می‌دهد. 

کارشناسی مزدا 3

بررسی آپشن‌های مزدا 3

پس از بررسی اطلاعات دیاگ و وضعیت بدنه خودروی مزدا 3، در نهایت کارشناس خودرو الوچک اصالت آپشن‌های این اتومبیل‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهند؛ زیرا همانطور که گفته شد مزدا 3 در سال‌های اخیر در تیپ‌های آپشنی متفاوتی عرضه شده است. در نظر بگیرید که اصالت آپشن‌ها یک امر بسیار مهم در قیمت‌گذاری خودروهای مزدا 3 است. بر اساس شاخص‌ها و معیارهای قیمت‌گذاری در بازار، امکانات و تجهیزاتی که به صورت دستی بر روی خودروها نصب شده‌اند، فاقد ارزش مادی هستند و معمولا در پروسه قیمت‌گذاری خودروهای مزدا 3 فقط آپشن‌های فابریک خودرو بر روی قیمت آن‌ها تاثیرگذار است.

برای بهره‌مندی از خدمات و سرویس‌های تخصصی الوچک در خصوص کارشناسی خودرو در غرب تهران، کارشناسی خودرو در شرق تهران، کارشناسی خودرو در شمال تهران، کارشناسی خودرو در مرکز تهران و کارشناسی خودرو جنوب تهران می‌توانید با ما تماس حاصل بفرمایید.

نظرات
 
 
Captcha  
ارش
0
2
عالی بود
یونس
0
2
عالی بود