021-88522701

مراحل تخصصی کارشناسی هیوندای اکسنت

مراحل تخصصی کارشناسی هیوندای اکسنت

کارشناسی 209 نقطه‌ای هیوندای اکسنت

هیوندای اکسنت (Hyundai Accent) یا همان هیوندای ورنا (Hyundai Verna) قدیم، یک سدان نسبتا اقتصادی است که از سال 1396 هجری شمسی در کارخانه کرمان موتور مونتاژ شد. هیوندای اکسنت با وجود نداشتن بسیاری از آپشن‌های رفاهی همچون کروزکنترل و گرمکن صندلی باز هم یکی از رقبای جدی کیا سراتو آپشنال به حساب می‌آید. نسل چهارم اکنست که در ایران مونتاژ می‌شود، همچنان در بعضی کشورها با نام ورنا فروخته می‌شود، طراحی شده در سال ۲۰۱۰ است. هیوندای اکسنت مونتاژ یک پیشرانه‌ی ۱.۶ لیتری دارد که می‌تواند ۱۲۲ اسب بخار نیرو در دور موتور ۶۳۰۰ دور بر دقیقه و ۱۵۵ اسب بخار از دور موتور ۴۲۰۰ دور بر دقیقه تامین می‌کند. هیوندای اکسنت از نظر ساختار، یک سدان کوچک شهری اما مستحکم بشمار می‌رود؛ از همین رو اکسنت می‌تواند اتومبیل ایده‌آل خانواده‌های کم جمعیت باشد. اکسنت هم مانند برادر بزرگ‌ترش النترا، شامل سیستم‌های مختلف امنیتی و البته رفاهی است که سلامت آن‌ها بر روی قیمت نهایی آن تاثیرگذار است. به همین دلیل قبل از خرید یک هیوندای اکسنت حتما از کارشناس خودرو در خصوص سلامت فنی و ظاهری آن کمک بخواهید. گروه کارشناسی الوچک با در نظر گرفتن سیستم‌های فنی و وضعیت بدنه خودروهای هیوندای اکسنت، این امکان را فراهم ساخته است تا خریداران این خودروی محبوب، بتوانند با بهره‌گیری از خدمات تخصصی کارشناسی تخصصی خودرو، با آگاهی کافی تصمیم به خرید بگیرند.

تست دیاگ و فنی خودروهای هیوندای اکسنت

اولین و قطعا مهم‌ترین مرحله کارشناسی تخصصی خودروهای هیوندای اکسنت، تست دیاگ است. دیاگ هیوندای اکسنت این امکان را فراهم می‌سازد که اطلاعات سنسورهای ECU یا همان کامپیوتر خودرو را برای کارشناس خودرو به نمایش دربیاید. سپس کارشناس می‌تواند با بهره‌گیری از داده‌های ECU تمام مشکلات فنی و البته کارکرد واقعی خودروهای هیوندای اکسنت را تعیین کند. همانطور که می‌دانید امروزه بسیاری از سودجویان و دلالان بازار خودرو با کم کردن کیلومتر شمار اتومبیل‌ها، به نحوی سعی می‌کنند که آن‌ها را با قیمت بیشتری نسبت به ارزش واقعی بفروشند؛ به همین دلیل پیشنهاد می‌شود که قبل از خرید هر مدل از خودروهای هیوندای اکسنت، حتما از کارشناس برای بررسی وضعیت کارکرد خودرو کمک بگیرید. در نظر بگیریم که وضعیت فنی سیستم‌های خودرو یک معیار بسیار مهم در قیمت‌گذاری هیوندای اکسنت آن‌ها است. از همین رو برای تعیین قیمت خودروهای هیوندای اکسنت باید تمام سنسورهای اصلی ECU بررسی شود. اگر در تست دیاگ خطایی مشاهده شود، کارشناس اکسنت وظیفه دارد آن را به خریدار و فروشنده اعلام کند. بسیاری از اررورهای اعلام شده از سوی دستگاه دیاگ، ممکن است باعث ایجاد هزینه‌های هنگفت تعمیرگاهی برای خریدار خودرو شوند. همچنین دستگاه‌های دیاگ مدرن استفاده شده توسط کارشناسان مجموعه الوچک، قادر هستند موضوعاتی مثل باز شدن ایربگ یا لگ سیستم گیربکس ماشین‌های هیوندای را مورد بررسی قرار دهند.

کارشناسی اکسنت

تست رنگ و وضعیت بدنه هیوندای اکسنت

همانطور که می‌دانید هرگونه رنگ شدگی بدنه یا آسیب‌های سطحی مثل خط و خش‌های رنگ و حتی آثار صافکاری بدون رنگ، می‌تواند بر قیمت نهایی خودروی اکسنت تاثیرگذار باشد. به همین دلیل پس از تست دیاگ، بدنه خودرو حتما باید بررسی شود. تشخیص صافکاری و نقاشی مجدد بدنه خودرو با بهره‌گیری از دستگاه‌های تشخیص رنگ تخصصی انجام می‌شود. کارشناس تخصصی خودرو الوچک با در نظر گرفتن سگمنت خودرو تمام نقاط بدنه آن را با استفاده از دستگاه تشخیص رنگ مورد آنالیز قرار می‌دهد و گزارشی کامل از وضعیت سلامت ظاهری و بدنه خودرو به خریدار یا همان سفارش دهنده سرویس کارشناسی ارائه می‌دهد.

بررسی آپشن‌های هیوندای اکسنت

بررسی اصالت آپشن‌های اکسنت یک امر ضروری در بحت قیمت گذاری این خودرو به حساب می‌آید. به عنوان مثال بسیاری از سودجویان حوزه خودرو با حک کردن برچسب ایربگ SRS، اکسنت‌های دو ایربگ را بجای اکسنت‌های 6 ایربگ می‌فروشند! همچنین در نظر بگیرید که بر اساس شاخص‌ها و معیارهای قیمت‌گذاری در بازار، امکانات و تجهیزاتی که به صورت دستی بر روی خودروها نصب شده‌اند، فاقد ارزش مادی هستند و معمولا در پروسه قیمت‌گذاری خودروهای هیوندای اکسنت فقط آپشن‌های فابریک خودرو بر روی قیمت آن‌ها تاثیرگذار است.

برای بهره‌مندی از خدمات و سرویس‌های تخصصی الوچک در خصوص کارشناسی تخصصی خودرو در غرب تهران، کارشناسی تخصصی خودرو در شرق تهران، کارشناسی تخصصی خودرو در شمال تهران، کارشناسی تخصصی خودرو در مرکز تهران و کارشناسی تخصصی خودرو جنوب تهران می‌توانید با ما تماس حاصل بفرمایید.

نظرات
 
 
Captcha  
مهدى
0
0
خيلي مطالبتون خوبه
سهیل
0
0
Ok