021-88522701

کارشناسی کیا اسپورتیج در محل

کارشناسی کیا اسپورتیج در محل

کارشناسی تخصصی کیا اسپورتیج در تهران

کیا اسپورتیج خودروی کامپکت کراس اُوری است که از سال ۱۹۹۳ تاکنون توسط خودروساز کره‌ای " کیا موتورز " تولید می‌شود. کیا اسپورتیج نیز مانند برادر بزرگتر خود یعنی کیا سورنتو، یکی از اتومبیل‌های پرفروش و محبوب در بازار آمریکا و البته ایران به حساب می‌آید. کیا اسپورتیج به نوعی اصلی‌ترین رقیب هیوندای توسان شناخته می‌شود که در کنار هندلینگ خوب، تجربه بهره‌گیری از فناوری‌های مدرن را به کاربر هدیه می‌دهد. تا به امروز سه نسل از کیا اسپورتیج وارد کشور شده است. سال 2008 میلادی اولین کیا اسپورتیج ها وارد شد تا شهروندان ایرانی بیش از پیش به طراحی کراس اورهای کامپکت پی ببرند. در سال 2011 ظاهر اسپورتیج بروز شد و همین امر سبب گردید که فروش این خودرو در بازارهای جهانی رکورد بزند. نسل سوم اسپورتیج باید به‌عنوان نماد موفقیت کیا در بازار ایران یاد کرد. اسپورتیج SL از مدل 2011 به ایران راه یافت؛ همان زمانی که تب شاسی‌بلندها بالا گرفته بود. نسخه به‌روزشده اسپورتیج SL در مدل 2014 به خیابان‌های کشورمان آمد. SL نیوفیس به دی‌لایت‌های LED مجهز شد، رینگ‌هایش جدید بودند و مه‌شکن و چراغ‌هایش نیز کاملا تغییر کردند. همچنین کیا اسپورتیج جدید به فناوری‌های رفاهی جدید همچون تهویه و گرمکن صندلی‌های جلو، سیستم پخش اینفینیتی و مانیتور بزرگ مجهز شده بود. اسپورتیج QL آخرین نسل این خودرو است که در سال 2016 و 2017 وارد بازارهای جهانی شد و از چهره‌ای نسبتا تهاجمی و مدرن بهره می‌برد. اسپورتیج هم مانند بسیاری از اتومبیل‌های مدرن وارداتی، دارای سیستم‌ها و لوازم پیچیده هستند که در صورت بروز مشکل برای هر کدام از آن‌ها، می‌توانند بر روی قیمت این خودرو تاثیر منفی داشته باشد. از همین رو الوچک به تمام خریداران خودروهای کیا اسپورتیج پیشنهاد می‌کند که قبل از انجام معامله حتما از کارشناس خودرو برای قیمت گذاری خودروهای اسپورتیج استفاده کنید.

کارشناسی فنی و دیاگ کیا اسپورتیج

اولین و قطعا مهم‌ترین مرحله کارشناسی خودروهای کیا اسپورتیج، تست دیاگ است. دیاگ کیا اسپورتیج این امکان را فراهم می‌سازد که اطلاعات سنسورهای ECU یا همان کامپیوتر خودرو را برای کارشناس خودرو به نمایش دربیاید. سپس کارشناس می‌تواند با بهره‌گیری از داده‌های ECU تمام مشکلات فنی و البته کارکرد واقعی خودروهای کیا اسپورتیج را تعیین کند. همانطور که می‌دانید امروزه بسیاری از سودجویان و دلالان بازار خودرو با کم کردن کیلومتر شمار اتومبیل‌ها، به نحوی سعی می‌کنند که آن‌ها را با قیمت بیشتری نسبت به ارزش واقعی بفروشند؛ به همین دلیل پیشنهاد می‌شود که قبل از خرید هر مدل از خودروهای کیا اسپورتیج ، حتما از کارشناس برای بررسی وضعیت کارکرد خودرو کمک بگیرید. در نظر بگیریم که وضعیت فنی سیستم‌های خودرو یک معیار بسیار مهم در قیمت‌گذاری کیا اسپورتیج آن‌ها است. از همین رو برای تعیین قیمت خودروهای کیا اسپورتیج باید تمام سنسورهای اصلی ECU بررسی شود. اگر در تست دیاگ خطایی مشاهده شود، کارشناس اسپورتیج وظیفه دارد آن را به خریدار و فروشنده اعلام کند. بسیاری از اررورهای اعلام شده از سوی دستگاه دیاگ، ممکن است باعث ایجاد هزینه‌های هنگفت تعمیرگاهی برای خریدار خودرو شوند. همچنین دستگاه‌های دیاگ مدرن استفاده شده توسط کارشناسان مجموعه الوچک، قادر هستند موضوعاتی مثل باز شدن ایربگ یا کالیبره نبودن سنسور 360 درجه ماشین‌های کیا را مورد بررسی قرار دهند.

تست رنگ و وضعیت بدنه خودروهای کیا اسپورتیج

همانطور که می‌دانید هرگونه رنگ شدگی بدنه یا آسیب‌های سطحی مثل خط و خش‌های رنگ و حتی آثار صافکاری بدون رنگ، می‌تواند بر قیمت نهایی خودروی کیا اسپورتیج تاثیرگذار باشد. به همین دلیل پس از تست دیاگ، بدنه خودرو حتما باید بررسی شود. تشخیص صافکاری و نقاشی مجدد بدنه خودرو با بهره‌گیری از دستگاه‌های تشخیص رنگ تخصصی انجام می‌شود. کارشناس خودرو الوچک با در نظر گرفتن سگمنت خودرو تمام نقاط بدنه آن را با استفاده از دستگاه تشخیص رنگ مورد آنالیز قرار می‌دهد و گزارشی کامل از وضعیت سلامت ظاهری و بدنه خودرو به خریدار یا همان سفارش دهنده سرویس کارشناسی ارائه می‌دهد. 

کارشناسی اسپورتیج

بررسی آپشن‌های کیا اسپورتیج

پس از بررسی اطلاعات دیاگ و وضعیت بدنه خودروهای کیا اسپورتیج، در نهایت کارشناس خودرو الوچک اصالت آپشن‌های این اتومبیل‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهند؛ زیرا کیا اسپورتیج در سال‌های متفاوت معمولا در طیف گسترده‌ای از امکانات و تجهیزات رفاهی عرضه می‌شوند. در نظر بگیرید که اصالت آپشن‌ها یک امر بسیار مهم در قیمت‌گذاری خودروهای کیا اسپورتیج است. بر اساس شاخص‌ها و معیارهای قیمت‌گذاری در بازار، امکانات و تجهیزاتی که به صورت دستی بر روی خودروها نصب شده‌اند، فاقد ارزش مادی هستند و معمولا در پروسه قیمت‌گذاری خودروهای کیا اسپورتیج فقط آپشن‌های فابریک خودرو بر روی قیمت آن‌ها تاثیرگذار است.

برای بهره‌مندی از خدمات و سرویس‌های تخصصی الوچک در خصوص کارشناسی خودرو در غرب تهران، کارشناسی خودرو در شرق تهران، کارشناسی خودرو در شمال تهران، کارشناسی خودرو در مرکز تهران و کارشناسی خودرو جنوب تهران می‌توانید با ما تماس حاصل بفرمایید.

نظرات
 
 
Captcha