021-88522701

قیمت گذاری و کارشناسی تویوتا راو4

قیمت گذاری و کارشناسی تویوتا راو4

کارشناسی راو4 در محل مورد نظر مشتری

تویوتا راو4 یا تویوتا راوفو یکی از پرفروش‌ترین اتومبیل‌های این شرکت ژاپنی است که در ایران رقیب اصلی هیوندای سانتافه و کیا سورنتو به حساب می‌آید. در سال 2013 اولین نسل راو4 به صورت بسیار محدود وارد بازار ایران شد اما کمی بعد پس از اعمال قوانین محدودکننده در خصوص واردات خودروهایی با موتورهای بالاتر از 2.4 لیتر، راو4 تنها گزینه‌‌ای بود که بعد از تویوتا لندکروزر یا لکسوس RX می‌توانستیم به آن فکر کنیم. از همین رو برخلاف تصور بسیاری راوفور با امکاناتی کمتر از رقبایش توانست فروش نسبتا خوبی را در ایران تجربه کند. تویوتا راوفور برای کسانی طراحی شده است که مزایای یک خودرو شاسی بلند را همراه با هندلینگ مناسب و البته قیمت نسبتا پایین می‌خواهند. مجموعه الوچک نیز با در نظر گرفتن طیف گسترده‌ای از مدل‌ها و تیپ‌های تویوتا راو4 در ایران، این امکان را برای خریداران این خودروهای ژاپنی فراهم ساخته است تا با استفاده از خدمات تخصصی کارشناسی خودرو در محل بتوانند خرید مطمئن‌تری تجربه کنند.

کارشناسی فنی و دیاگ تویوتا راو4

اولین و قطعا مهم‌ترین مرحله کارشناسی خودروهای راوفور، تست دیاگ است. دیاگ تویوتا راو4 این امکان را فراهم می‌سازد که اطلاعات سنسورهای ECU یا همان کامپیوتر خودرو را برای کارشناس خودرو به نمایش دربیاید. سپس کارشناس می‌تواند با بهره‌گیری از داده‌های ECU تمام مشکلات فنی و البته کارکرد واقعی خودروهای تویوتا راو4 را تعیین کند. همانطور که می‌دانید امروزه بسیاری از سودجویان و دلالان بازار خودرو با کم کردن کیلومتر شمار اتومبیل‌ها، به نحوی سعی می‌کنند که آن‌ها را با قیمت بیشتری نسبت به ارزش واقعی بفروشند؛ به همین دلیل پیشنهاد می‌شود که قبل از خرید هر مدل از خودروهای تویوتا راو4، حتما از کارشناس برای بررسی وضعیت کارکرد خودرو کمک بگیرید. در نظر بگیریم که وضعیت فنی سیستم‌های خودرو یک معیار بسیار مهم در قیمت‌گذاری تویوتا راو4 آن‌ها است. از همین رو برای تعیین قیمت خودروهای تویوتا راوفور باید تمام سنسورهای اصلی ECU بررسی شود. اگر در تست دیاگ خطایی مشاهده شود، کارشناس راوفور وظیفه دارد آن را به خریدار و فروشنده اعلام کند. بسیاری از اررورهای اعلام شده از سوی دستگاه دیاگ، ممکن است باعث ایجاد هزینه‌های هنگفت تعمیرگاهی برای خریدار خودرو شوند. همچنین دستگاه‌های دیاگ مدرن استفاده شده توسط کارشناسان مجموعه الوچک، قادر هستند موضوعاتی مثل باز شدن ایربگ یا کالیبره نبودن دوربین 360 درجه ماشین‌های تویوتا را مورد بررسی قرار دهند. 

کارشناسی تویوتا راو4

تست رنگ و وضعیت بدنه خودروهای تویوتا راو4

همانطور که می‌دانید هرگونه رنگ شدگی بدنه یا آسیب‌های سطحی مثل خط و خش‌های رنگ و حتی آثار صافکاری بدون رنگ، می‌تواند بر قیمت نهایی خودروی تویوتا راو4 تاثیرگذار باشد. به همین دلیل پس از تست دیاگ، بدنه خودرو حتما باید بررسی شود. تشخیص صافکاری و نقاشی مجدد بدنه خودرو با بهره‌گیری از دستگاه‌های تشخیص رنگ تخصصی انجام می‌شود. کارشناس خودرو الوچک با در نظر گرفتن سگمنت خودرو تمام نقاط بدنه آن را با استفاده از دستگاه تشخیص رنگ مورد آنالیز قرار می‌دهد و گزارشی کامل از وضعیت سلامت ظاهری و بدنه خودرو به خریدار یا همان سفارش دهنده سرویس کارشناسی ارائه می‌دهد.

کارشناسی تویوتا راو4

بررسی آپشن‌های تویوتا راو4

پس از بررسی اطلاعات دیاگ و وضعیت بدنه خودروهای تویوتا راو4، در نهایت کارشناس خودرو الوچک اصالت آپشن‌های این اتومبیل‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهند؛ زیرا تویوتا راوفور در سال‌های متفاوت معمولا در طیف گسترده‌ای از امکانات و تجهیزات رفاهی عرضه می‌شوند. در نظر بگیرید که اصالت آپشن‌ها یک امر بسیار مهم در قیمت‌گذاری خودروهای تویوتا راو4 است. بر اساس شاخص‌ها و معیارهای قیمت‌گذاری در بازار، امکانات و تجهیزاتی که به صورت دستی بر روی خودروها نصب شده‌اند، فاقد ارزش مادی هستند و معمولا در پروسه قیمت‌گذاری خودروهای تویوتا راو4 فقط آپشن‌های فابریک خودرو بر روی قیمت آن‌ها تاثیرگذار است.

کارشناسی تویوتا راو4

برای بهره‌مندی از خدمات و سرویس‌های تخصصی الوچک در خصوص کارشناسی خودرو در غرب تهران، کارشناسی خودرو در شرق تهران، کارشناسی خودرو در شمال تهران، کارشناسی خودرو در مرکز تهران و کارشناسی خودرو جنوب تهران می‌توانید با ما تماس حاصل بفرمایید.

نظرات
 
 
Captcha  
Ali
0
0
آرزوی موفقیت برای مجموعه الوچک