021-88522701

کارشناسی خودرو هیوندای سانتافه

کارشناسی خودرو هیوندای سانتافه

کارشناسی 209 نقطه‌ای هیوندای سانتافه در محل

در 10 سال اخیر هیوندای سانتافه یکی از خودروهای محبوب و به نحوی خوش فروش بازار بوده است. اسم سانتافه که نام شهری در نیومکزیکو است، سبب شد این خودرو در بازار آمریکای شمالی فروش خوبی را تجربه کند. خودروهای سانتافه از نسل دوم وارد بازار ایران شد. هیوندای سانتافه نسل دوم از ابتدای سال 2007 تا سال 2012 روی پلت‌فرم CM در کارخانه هیوندای آلابامای آمریکا ساخته شد. هیوندای سانتافه مدل GLS جزء اولین خودروهای هیوندای بود که به دل اغلب ایرانی‌ها نشست؛ البته همیشه انتقاداتی هم در خصوص این خودرو وجود داشته است. وزن و مصرف بالا و همچنین فرمان‌پذیری ضعیف از جمله انتقاداتی بود که در خصوص نسل دوم هیوندای سانتافه مطرح می‌شد. هیوندای سانتافه نسل دوم با موتور 6 سیلندر عرضه شد اما بعد‌ها به دلیل وضع قوانین محدودکننده در خصوص واردات اتومبیل‌های خارجی به ایران، نسل سوم این خودرو با موتور 4 سیلندر و با حجم 2400 سی سی در بازار ایران به فروش رفت. نسل سوم هیوندای سانتافه بسیاری از مشکلات نسل دوم را به همراه نداشت و این امر سبب شد که هیوندای سانتافه رکورد واردات را تا سال 2016 میلادی در دست داشته باشد. هیوندای سانتافه همیشه جزء خودروهای نیمه لوکس و البته مدرن شناخته شده است، همین موضوع باعث شده که کارشناسی این خودروها یک فرآیند تخصصی بشمار رود. مجموعه الوچک نیز با در نظر گرفتن طیف گسترده‌ای از مدل‌ها و تیپ‌های هیوندای سانتافه در ایران، این امکان را برای خریداران این خودروهای کره‌ای فراهم ساخته است تا با استفاده از خدمات تخصصی کارشناسی تخصصی خودرو در محل بتوانند خرید مطمئن‌تری تجربه کنند.

کارشناسی سانتافه

کارشناسی فنی و دیاگ هیوندای سانتافه

اولین و قطعا مهم‌ترین مرحله کارشناسی تخصصی خودروهای هیوندای سانتافه، تست دیاگ است. دیاگ هیوندای سانتافه این امکان را فراهم می‌سازد که اطلاعات سنسورهای ECU یا همان کامپیوتر خودرو را برای کارشناس خودرو به نمایش دربیاید. سپس کارشناس می‌تواند با بهره‌گیری از داده‌های ECU تمام مشکلات فنی و البته کارکرد واقعی خودروهای هیوندای سانتافه را تعیین کند. همانطور که می‌دانید امروزه بسیاری از سودجویان و دلالان بازار خودرو با کم کردن کیلومتر شمار اتومبیل‌ها، به نحوی سعی می‌کنند که آن‌ها را با قیمت بیشتری نسبت به ارزش واقعی بفروشند؛ به همین دلیل پیشنهاد می‌شود که قبل از خرید هر مدل از خودروهای هیوندای سانتافه، حتما از کارشناس برای بررسی وضعیت کارکرد خودرو کمک بگیرید. در نظر بگیریم که وضعیت فنی سیستم‌های خودرو یک معیار بسیار مهم در قیمت‌گذاری هیوندای سانتافه آن‌ها است. از همین رو برای تعیین قیمت خودروهای هیوندای سانتافه باید تمام سنسورهای اصلی ECU بررسی شود. اگر در تست دیاگ خطایی مشاهده شود، کارشناس سانتافه وظیفه دارد آن را به خریدار و فروشنده اعلام کند. بسیاری از اررورهای اعلام شده از سوی دستگاه دیاگ، ممکن است باعث ایجاد هزینه‌های هنگفت تعمیرگاهی برای خریدار خودرو شوند. همچنین دستگاه‌های دیاگ مدرن استفاده شده توسط کارشناسان مجموعه الوچک، قادر هستند موضوعاتی مثل باز شدن ایربگ یا کالیبره نبودن دوربین 360 درجه ماشین‌های هیوندای را مورد بررسی قرار دهند. 

>

تست رنگ و وضعیت بدنه خودروهای هیوندای سانتافه

همانطور که می‌دانید هرگونه رنگ شدگی بدنه یا آسیب‌های سطحی مثل خط و خش‌های رنگ و حتی آثار صافکاری بدون رنگ، می‌تواند بر قیمت نهایی خودروی هیوندای سانتافه تاثیرگذار باشد. به همین دلیل پس از تست دیاگ، بدنه خودرو حتما باید بررسی شود. تشخیص صافکاری و نقاشی مجدد بدنه خودرو با بهره‌گیری از دستگاه‌های تشخیص رنگ تخصصی انجام می‌شود. کارشناس خودرو الوچک با در نظر گرفتن سگمنت خودرو تمام نقاط بدنه آن را با استفاده از دستگاه تشخیص رنگ مورد آنالیز قرار می‌دهد و گزارشی کامل از وضعیت سلامت ظاهری و بدنه خودرو به خریدار یا همان سفارش دهنده سرویس کارشناسی ارائه می‌دهد.

کارشناسی سانتافه

بررسی آپشن‌های هیوندای سانتافه

پس از بررسی اطلاعات دیاگ و وضعیت بدنه خودروهای هیوندای سانتافه، در نهایت کارشناس خودرو الوچک اصالت آپشن‌های این اتومبیل‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهند؛ زیرا هیوندای سانتافه در سال‌های متفاوت معمولا در طیف گسترده‌ای از امکانات و تجهیزات رفاهی عرضه می‌شوند. در نظر بگیرید که اصالت آپشن‌ها یک امر بسیار مهم در قیمت‌گذاری خودروهای هیوندای سانتافه است. بر اساس شاخص‌ها و معیارهای قیمت‌گذاری در بازار، امکانات و تجهیزاتی که به صورت دستی بر روی خودروها نصب شده‌اند، فاقد ارزش مادی هستند و معمولا در پروسه قیمت‌گذاری خودروهای هیوندای سانتافه فقط آپشن‌های فابریک خودرو بر روی قیمت آن‌ها تاثیرگذار است.

برای بهره‌مندی از خدمات و سرویس‌های تخصصی الوچک در خصوص کارشناسی تخصصی خودرو در غرب تهران، کارشناسی تخصصی خودرو در شرق تهران، کارشناسی تخصصی خودرو در شمال تهران، کارشناسی تخصصی خودرو در مرکز تهران و کارشناسی تخصصی خودرو جنوب تهران می‌توانید با ما تماس حاصل بفرمایید.

نظرات
 
 
Captcha